Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 14
15C
Pt
11C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaJarmark Bożonarodzeniowy w Bydgoszczy. Jacy artyści wystąpią?
07.09.2021 | 10:24

Jarmark Bożonarodzeniowy w Bydgoszczy. Jacy artyści wystąpią?

Na zdjęciu: Jarmark Świąteczny rozpocznie się 20 listopada.

Fot. Szymon Fiałkowski

Nieco ponad dwa miesiące dzielą nas od rozpoczęcia Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. Urząd miasta ogłosił nabór dla artystów, którzy wystąpią w czasie imprezy.

Wiadomo już, że Bydgoski Jarmark Świąteczny potrwa ponad miesiąc – od 20 listopada do 22 grudnia. W tym roku wydarzenie ma odbyć się po raz kolejny w tradycyjnej formie na Mostowej, placu Teatralnym i Starym Rynku. Impreza wróci więc po roku przerwy, gdyż w poprzednie święta nie odbyła się z powodu obostrzeń pandemicznych. Poprzednie dwie edycje zorganizowano na ul. Mostowej, dzięki czemu jarmark zyskał na znaczeniu i cieszył się ogromną popularnością wśród bydgoszczan.

W piątek miasto ogłosiło, że szuka już wystawców gastronomicznych i kupców, którzy zaoferują ozdoby świąteczne: bombki, stroiki, lampiony, lampki oraz świąteczne rękodzieło.W poniedziałek zaś urząd poinformował o przyjmowaniu zgłoszeń artystów, którzy chcieliby wystąpić w czasie jarmarku. – W tym roku chcemy ograniczyć się do kameralnych występów młodych artystów, jak również artystów dojrzałych, którzy gotowi są na nieprzewidywalne warunki zimowego pleneru – zapowiada magistrat. Występy będą odbywać się na scenie zlokalizowanej u szczytu amfiteatru na moście Staromiejskim. – Gwarantujemy świąteczną scenę, źródło prądu, świetną atmosferę oraz wyjątkowo przyjemny listopadowo-grudniowy chłód – wyjaśnia urząd miasta.

Zainteresowani mogą kontaktować się z Aleksandrą Garbowską (tel.  784 855 258) oraz Agnieszka Nowak (tel. 795 164 122) z Biura Promocji UMB.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści