Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jarmark Cysterski i Bitwa pod Koronowem. Poznaliśmy datę i program wydarzenia

Dodano: 21.07.2023 | 09:56

Na zdjęciu: Wydarzenie odbędzie się na terenie przy stadionie miejskim w Koronowie

Fot. archiwum IN

Poznaliśmy program tegorocznego Jarmarku Cysterskiego i Inscenizacji Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 29-30 lipca na terenie przy stadionie miejskim w Koronowie (ul. Klasztorna). Całość rozpocznie się 29 lipca o godz. 13 od uroczystego otwarcia, oddaniu salw artyleryjskich z bombardy i pokazu średniowiecznych walk rycerskich. Następnie przewidziano prezentacje rzemieślnicze „Wioska ginących zawodów”, pokaz mody średniowiecznej, pokazy musztry lekkiej piechoty z udziałem publiczności, galę walk rycerskich w formule 1 na 1, spektakl średniowieczny oraz pokaz tańców dawnych. O godz. 20.30 odbędzie się wieczorna inscenizacja historyczna z udziałem rycerzy i machin oblężniczych, o godz. 21.15 fire show, a o godz. 22 koncert zespołu Dikanda. Zakończenie pierwszego dnia o godz. 23.30.

Drugi dzień wydarzenia (30 lipca) rozpocznie się od mszy świętej z udziałem rycerzy w koronowskiej bazylice mniejszej (godz. 11). Otwarcie drugiego dnia nastąpi o godz. 12.30 na terenie przy stadionie. Będą prezentacje rzemieślnicze, pokazy rycerzy konnych i spektakl średniowieczny. Główna inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem z 1410 roku odbędzie się o godz. 15. Później będą jeszcze tańce dawne oraz wręczenie nagród zwycięzcom turnieju rycerskiego. Zakończenie o godz. 17.

W czasie trwania imprezy będą też pokazy rzemiosła dawnego, zwiedzanie namiotów w obozie rycerskim, strefa gier i zabaw średniowiecznych dla dzieci, wybijanie monet, pojedynki rycerskie dla dzieci na miękkie miecze pod okiem uprawnionych rycerzy, miniaturowy park maszyn oblężniczych, kramy kupieckie oraz stragany z jadłem i napitkiem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments