Bydgoszcz
9C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 10 • L 8
11C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
12C
Sob
14C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIJarmark Cysterski i inscenizacja bitwy pod Koronowem [ZDJĘCIA, WIDEO]
28.07.2019 | 18:16

Jarmark Cysterski i inscenizacja bitwy pod Koronowem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na zdjęciu: XVII edycja Jarmarku Cysterskiego i inscenizacji bitwy pod Koronowem.

Fot. Stanisław Gazda

Przez dwa dni (27-28 lipca) Koronowo żyło Jarmarkiem Cysterskim i inscenizacją bitwy pod Koronowem. Wydarzenie odbywało się po raz pierwszy na placu przy ulicy Klasztornej.

W sobotę mieszkańcy oraz przybyli do Koronowa specjalnie na Jarmark i inscenizację turyści, mogli skorzystać ze stoisk wystawowych, obejrzeć pokazy sokolnika, turniej bojowy, prezentację musztry lekkiej piechoty, występ Koronowskiej Komandorii Templariuszy, mecz piłki rycerskiej, „bieg dam”, inscenizację historyczną najazdu na Byszewo i pokaz fireshow. Sobotnie spotkanie z cystersami zakończył wieczór z muzyką.

W niedzielę o 11:00 odbyła się msza święta rycerska w koronowskiej bazylice mniejszej. Następnie złożone zostały kwiaty pod pomnikiem przy ulicy Bydgoskiej. Główna inscenizacja bitwy rozpoczęła się o godzinie 15:00. Dla uczestników widowiska do dyspozycji były stoiska historyczne i regionalne, nie zabrakło konkursów z nagrodami dla publiczności, możliwości skorzystania ze strzelnicy ASG, czy obejrzenia wioski rycerskiej, a także stoiska interaktywnego, prezentującego profesję oraz rzemiosło średniowieczne.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści