Bydgoszcz
10C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 10 • L 10
8C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
11C
Pon
8C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIJarmark Cysterski i inscenizacja bitwy pod Koronowem [ZDJĘCIA, WIDEO]
Koronowo-bitwa 2019_SG (16)
28.07.2019 | 18:16

Jarmark Cysterski i inscenizacja bitwy pod Koronowem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na zdjęciu: XVII edycja Jarmarku Cysterskiego i inscenizacji bitwy pod Koronowem.

Fot. Stanisław Gazda

Przez dwa dni (27-28 lipca) Koronowo żyło Jarmarkiem Cysterskim i inscenizacją bitwy pod Koronowem. Wydarzenie odbywało się po raz pierwszy na placu przy ulicy Klasztornej.

W sobotę mieszkańcy oraz przybyli do Koronowa specjalnie na Jarmark i inscenizację turyści, mogli skorzystać ze stoisk wystawowych, obejrzeć pokazy sokolnika, turniej bojowy, prezentację musztry lekkiej piechoty, występ Koronowskiej Komandorii Templariuszy, mecz piłki rycerskiej, „bieg dam”, inscenizację historyczną najazdu na Byszewo i pokaz fireshow. Sobotnie spotkanie z cystersami zakończył wieczór z muzyką.

W niedzielę o 11:00 odbyła się msza święta rycerska w koronowskiej bazylice mniejszej. Następnie złożone zostały kwiaty pod pomnikiem przy ulicy Bydgoskiej. Główna inscenizacja bitwy rozpoczęła się o godzinie 15:00. Dla uczestników widowiska do dyspozycji były stoiska historyczne i regionalne, nie zabrakło konkursów z nagrodami dla publiczności, możliwości skorzystania ze strzelnicy ASG, czy obejrzenia wioski rycerskiej, a także stoiska interaktywnego, prezentującego profesję oraz rzemiosło średniowieczne.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści