[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jarmark na Wyspie Młyńskiej. Zaplanowano wiele atrakcji

Dodano: 17.05.2022 | 12:22

Na zdjęciu: Jarmark Świętojański w Bydgoszczy odbędzie się 12 czerwca.

Fot. mat. prasowe

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do Bydgoszczy wraca Jarmark Świętojański! Zapraszamy na Wyspę Młyńską w niedzielę, 12 czerwca 2022 roku od godz. 10:00 do 18:00.

Jarmark Świętojański jest wydarzeniem artystycznym, które od kilkudziesięciu lat ma stałe miejsce w bydgoskim kalendarzu kulturalnym.

Podczas jego trwania można obejrzeć i zakupić takie rzeczy, jak kosze, koronki, hafty, ceramikę, rzeźby, obrazy czy drewniane zabawki. Na Jarmarku będzie można nabyć również biżuterię od artystów m.in. z Pałuk, Kujaw i Kaszub.

Jarmark Świętojański w Bydgoszczy – atrakcje

Oprócz zakupów, na jarmarku będzie można również spróbować potraw i napitków, między innymi gęsiny czy miodów pitnych. Odbędą się też pokazy rzemiosła oraz zawodów odchodzących w zapomnienie.

Wydarzenie jest organizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury. Tegoroczny jarmark połączy się także z przemarszem kapeluszowym seniorów oraz ich występami na scenie.

Jarmark na Wyspie Młyńskiej. Zaplanowano wiele atrakcji
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments