Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 5 • L 5
3C
Sr
3C
Czw
1C
Pt
2C
Sob
-0C
Nd
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIJarmark Świętojański już w najbliższą niedzielę
Jarmak K-P1
05.06.2018 | 17:31

Jarmark Świętojański już w najbliższą niedzielę

Na zdjęciu: Jarmark Świętojański co roku przyciąga głodnych strawy duchowej i regionalnej...

Fot. Stanisław Gazda

W niedzielę, 10 czerwca na Wyspie Młyńskiej będzie barwnie, smacznie i wesoło. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy organizuje coroczny Jarmark Świętojański.

Przyjedzie do nas ponad setka wystawców z Kujaw, Kaszub, Pałuk i innych polskich regionów. Twórcy ludowi, artyści, etnodizajnerzy przeróżnych specjalności, malarze, rzeźbiarze, ceramicy, hafciarki, plecionkarze rozłożą swoje dzieła obok wyrobów ze lnu, filcu, biżuterii czy witraży. Będzie można rozkoszować się ich pięknem, a kupując mieć poczucie, że są to rzeczy niepowtarzalne.

Strawę duchową uzupełni przepyszne regionalne jadło robione według starych receptur, w tym tak ulubione przez bydgoszczan; gęsina, sery, miody wzbogacone o litewskie przysmaki.

Dawnych wspomnień czar odkryjemy wśród antyków i staroci. Trzymając podkowę od kowala na szczęście, będziemy mogli obejrzeć i posłuchać pieśni i tańców polskich regionów. Ziemia Bydgoska porwie wszystkich do kujawiaka, a występy dzieci z zespołów Pomorze, Krebane, Chabry, Łobżoneczka, Łączka czy Pałuczaczki zafascynują nie tylko fanów folkloru.

Szykuje się odpoczynek na trawie w gronie rodziny i przyjaciół z kieliszkiem nalewki w ręku – nietuzinkowe spędzenie niedzielnego czasu.

Powiązane treści