Bydgoszcz
8C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 8 • L 8
14C
Pt
10C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
9C
Wt
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIJarmark Świętojański już w najbliższą niedzielę
Jarmak K-P1
05.06.2018 | 17:31

Jarmark Świętojański już w najbliższą niedzielę

Na zdjęciu: Jarmark Świętojański co roku przyciąga głodnych strawy duchowej i regionalnej...

Fot. Stanisław Gazda

W niedzielę, 10 czerwca na Wyspie Młyńskiej będzie barwnie, smacznie i wesoło. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy organizuje coroczny Jarmark Świętojański.

Przyjedzie do nas ponad setka wystawców z Kujaw, Kaszub, Pałuk i innych polskich regionów. Twórcy ludowi, artyści, etnodizajnerzy przeróżnych specjalności, malarze, rzeźbiarze, ceramicy, hafciarki, plecionkarze rozłożą swoje dzieła obok wyrobów ze lnu, filcu, biżuterii czy witraży. Będzie można rozkoszować się ich pięknem, a kupując mieć poczucie, że są to rzeczy niepowtarzalne.

Strawę duchową uzupełni przepyszne regionalne jadło robione według starych receptur, w tym tak ulubione przez bydgoszczan; gęsina, sery, miody wzbogacone o litewskie przysmaki.

Dawnych wspomnień czar odkryjemy wśród antyków i staroci. Trzymając podkowę od kowala na szczęście, będziemy mogli obejrzeć i posłuchać pieśni i tańców polskich regionów. Ziemia Bydgoska porwie wszystkich do kujawiaka, a występy dzieci z zespołów Pomorze, Krebane, Chabry, Łobżoneczka, Łączka czy Pałuczaczki zafascynują nie tylko fanów folkloru.

Szykuje się odpoczynek na trawie w gronie rodziny i przyjaciół z kieliszkiem nalewki w ręku – nietuzinkowe spędzenie niedzielnego czasu.

Powiązane treści