Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 3 • L 1
5C
Pt
5C
Sob
6C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaJarosław Kaczyński przyjechał do Bydgoszczy. O czym mówił?
Jarosław Kaczyński
13.02.2017 | 19:33

Jarosław Kaczyński przyjechał do Bydgoszczy. O czym mówił?

Prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z działaczami partii.

Na zdjęciu: Jarosław Kaczyński przyjechał do Bydgoszczy.

Fot. ED/archiwum

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przyjechał w poniedziałek do Bydgoszczy. W Hotelu Pod Orłem spotkał się z regionalnymi działaczami partii.

Wizyta Kaczyńskiego od początku owiana była tajemnicą. Zaproszeni na spotkanie mieli zostać wytypowani członkowie partii, a samo wystąpienie prezesa odbyło się za zamkniętymi drzwiami jednej z sal Hotelu Pod Orłem. Razem z Kaczyńskim do Bydgoszczy przyjechała rzecznik partii Beata Mazurek, a obok prezesa zasiedli szef okręgowych struktur Tomasz Latos oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzenna Drab.

Czytaj także: Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska do posła PiS: „Czy wszystkie drogi mają prowadzić do Torunia?”

Jak wynika z relacji zamieszczonej na oficjalnym koncie partii na twitterze, w swoim przemówieniu Kaczyński poruszał bieżące tematy polityczne, jak np. zmiany czekające samorządy terytorialne. – W życiu publicznym ogromna część władzy spoczywa w rękach samorządu – mówił prezes. – Wynik w wyborach samorządowych będzie miał swoje odzwierciedlenie w wyborach parlamentarnych. Obecnie partie polityczne w Polsce są zamknięte, trudno się do nich dostać. Trzeba to przełamywać. Będziemy pomagać w szkoleniach oraz kampaniach kandydatów do wyborów samorządowych – tłumaczył polityk.

Jak zapowiedział Kaczyński, reforma służby zdrowia zostanie rozłożona w czasie dla ostrożnego przygotowania. Jej celem ma być „zablokowanie wypływu pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia na cele prywatne”. PiS planuje także zmiany w ordynacji wyborczej. – Chcemy uchwalić nową ordynację wyborczą. To szereg zmian, które utrudnią fałszowanie wyborów. Ustawa zostanie skierowana do Trybunału Konstytucyjnego, który podejmie ostateczną decyzję – zapewniał Kaczyński.

Szef rządzącej partii odniósł się też do działań swoich politycznych przeciwników. – Opozycja nie liczy się z żadnymi zasadami, pokazuje to m.in. ich reakcja po wypadku pani premier – mówił prezes. W tym tygodniu w Bydgoszczy pojawi się także jeden z głównych oponentów Kaczyńskiego. Na czwartek swoją wizytę zapowiedział bowiem Ryszard Petru. Przewodniczący .Nowoczesnej o godz. 13 spotka się z dziennikarzami, a na 18 zaplanował początek otwartego spotkania dla mieszkańców Bydgoszczy i regionu, które odbędzie się w hotelu Słoneczny Młyn.


Powiązane treści