Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 2 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
-0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaJarosław Wenderlich w kancelarii premiera. „Od razu zostałem rzucony na głęboką wodę”
Łukasz Schreiber, Jarosław Wenderlich, Mikołaj Bogdanowicz - SF
04.01.2020 | 13:39

Jarosław Wenderlich w kancelarii premiera. „Od razu zostałem rzucony na głęboką wodę”

Konferencja w sobotnie przedpołudnie odbyła się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Na zdjęciu: Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz ministrowie w KPRM: Łukasz Schreiber i Jarosław Wenderlich podczas konferencji w urzędzie wojewódzkim.

Fot. Szymon Fiałkowski

Nowy 2020 rok zaczął się od mocnego uderzenia – tak nominację dla Jarosława Wenderlicha do kancelarii premiera skomentował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

W sobotnie przedpołudnie, wojewoda zaprosił na konferencję prasową, na której on, jak i Łukasz Schreiber pogratulowali Jarosławowi Wenderlichowi nominacji. Z tyłu sali obecni byli także bydgoscy politycy PiS: Tomasz Rega i radni Paweł Bokiej oraz Szymon Róg.

Wojewoda pogratulował także Schreiberowi, który jest szefem komitetu stałego. Bogdanowicz mówił z kolei, że chyba jeszcze nie było takiej sytuacji, by nasze województwo miało aż dwóch ministrów. Przypomniał także, że szefem resortu rolnictwa jest Jan Krzysztof Ardanowski. – Ta informacja już wczoraj podana została do publicznej wiadomości, z punktu widzenia mojego – wojewody, to wielka rzecz. Wzmocnienie dla Bydgoszczy, województwa – mówił Bogdanowicz.

– Jarosław Wenderlich to znakomity prawnik, radca prawny, z dużym doświadczeniem administracyjnym i praktyką prawniczą. To spełnia wszystkie kryteria, o które chodziło, szukając takiej osoby – chwalił Wenderlicha szef komitetu stałego w KPRM Łukasz Schreiber.

Sam Wenderlich mówił również podczas konferencji o swoich działaniach w kancelarii premiera. – Można powiedzieć, że od razu zostałem rzucony na głęboką wodę – powiedział Wenderlich. – Będziemy zajmować się koordynacją procesu legislacyjnego, kwestiami parlamentarnymi – mówił o planach działań nowy podsekretarz stanu. Przypomniał też, że w przeszłości był asystentem parlamentarzystów. Jednocześnie Wenderlich podkreślił, że liczy na dobrą współpracę z pozostałymi parlamentarzystami z regionu.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Wiadro Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiadro
Gość
Wiadro

To jakby splunąć bydgoszczanom w twarz.

Powiązane treści