86% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 6 • L 4
7C
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeJeden celny strzał wystarczył. Włosi ograli Ekwador [ZDJĘCIA]
26.05.2019 | 23:10

Jeden celny strzał wystarczył. Włosi ograli Ekwador [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

W trzecim meczu finałów piłkarskich mistrzostw Świata do lat 20, jaki rozegrany został na stadionie w Bydgoszczy, Włosi pokonali Ekwador 1:0 (1:0).

Dla Ekwadorczyków był to drugi mecz w grodzie nad Brdą. W czwartek, Ekwador zremisował z Japonią 1:1, natomiast Włosi w Gdyni pokonali Meksyk 2:1.

Jedyny gol tego spotkania padł po kwadransie gry. Piłkę w polu karnym głową zagrał Gianluca Scamacci, a do siatki strzałem z woleja skierował Andrea Pinamonti. Jak się później okazało, był to jedyny celny strzał Włochów w całym spotkaniu. Wystarczyło do osiągnięcia zwycięstwa. Ekwadorczycy mieli więcej z gry, ale od 35′ minuty grali w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Jackson Porozo, który sfaulował włoskiego pomocnika, a arbiter musiał też skorzystać z systemu VAR, by odpowiednio przeanalizować sytuację. Jeszcze przed przerwą Ekwador mógł wyrównać, ale Plizzari obronił rzut karny wykonywany przez Campanę.

Po przerwie, Ekwador dalej atakował. W całym meczu oddali oni 15 strzałów na bramkę rywali, mieli też 13 rzutów rożnych, jednak niewiele z tego wynikało. Włosi umiejętnie obronili wynik i wygrali, co dało im już awans do 1/8 finału.