Bydgoszcz
15C
Mżawka
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 16 • L 14
13C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
15C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportJeden rywal mniej. Pałac stracił przeciwnika w Lidze Siatkówki Kobiet
Siatkarki Pałac Bydgoszcz_SG (24)
21.08.2018 | 16:28

Jeden rywal mniej. Pałac stracił przeciwnika w Lidze Siatkówki Kobiet

Sezon Ligi Siatkówki Kobiet rusza na początku listopada.

Na zdjęciu: Bydgoskie siatkarki niedawno rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Czarne chmury zebrały się nad klubami Ligi Siatkówki Kobiet. Kolejnym klubem, który wycofał się z rozgrywek w elicie jest zespół Trefla Proxima Kraków. 

To drugi zespół, który podjął decyzję o rezygnacji z gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wcześniej tą samą drogą poszedł Polski Cukier Muszynianka Muszyna, ale ekipa z południa Polski połączył się z I-ligową E.Leclerc Radomką Radom i to drużyna z Mazowsza zagra w LSK. Kto zajmie miejsce drużyny z Krakowa? Tego nie wiadomo, choć wiele wyjaśni się po piątkowym posiedzeniu Rady Nadzorczej Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

Rozwiązań jest kilka. Jednym z nich jest rozegranie sezonu w jedenastoosobowym składzie, co oznaczałoby, że w każdej kolejce jeden zespół miałby przymusową pauzę. Drugi pomysł to dołączenie do elity jednego z zespołów I ligi – mistrza ubiegłego sezonu z Kalisza lub spadkowiczów z Torunia czy Dąbrowy Górniczej.

Póki co, do ligi przygotowują się siatkarki Pałacu, które przed kilkoma dniami rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Klub szuka jeszcze wzmocnień na kilku pozycjach i niebawem mają zostać ogłoszone nazwiska nowych zawodniczek.


Powiązane treści