[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jeden samochód i dwóch pijanych kierowców. Auto stało w poprzek drogi

Dodano: 03.02.2022 | 21:36

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał kierowca vw oraz jego pasażer. Jeden i drugi siedzieli za jego kierownicą.

W poniedziałek śledczy z Inowrocławia postawili zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości dwóm mężczyznom. 28-latek i jego o siedem lat starszy kolega w sobotę, 30 stycznia zostali złapani na terenie miejscowości Jacewo w gminie Inowrocław. – Policjanci zastali tam samochód marki VW Passat stojący na nieutwardzonym poboczu w poprzek drogi. Za kierownicą siedział mężczyzna, próbując pojazdem ponownie wjechać na drogę – mówi asp. szt. Izabella Drobniecka

Podczas działań na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że samochodem kierował 28-letni mężczyzna i to on zjechał z drogi. Następnie, jadący z nim pasażer, 35-letni cudzoziemiec, zamienił się z nim miejscami, próbując wyratować kolegę z opresji. – Mieli pecha, bo trafili na patrol drogówki – wyjaśnia asp. szt. Drobniecka.

Badanie stanu trzeźwości u 28-latka wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie, a u 35-letniego pasażera 1,5. Obaj zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Jeden samochód i dwóch pijanych kierowców. Auto stało w poprzek drogi
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments