Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 14 • L 13
17C
Sob
12C
Nd
16C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleJeden ze sprawców bójki na Skorupki w rękach policji. To członek grupy pseudokibiców
23.09.2018 | 12:53

Jeden ze sprawców bójki na Skorupki w rękach policji. To członek grupy pseudokibiców

Do bójki doszło w nocy z wtorku na środę.

Na zdjęciu: Mężczyzna został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.

Fot. KWP Bydgoszcz

Funkcjonariusze bydgoskiej policji zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o pobicie.

Śledczy ustalili, że zatrzymany należy do nieformalnej grupy tzw. bojówki pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. – W tym roku był on już zatrzymywany do sprawy napadu na drużynę „młodzików” – mówi kom. Przemysław Słomski z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Do bójki doszło we wtorek na ul. Skorupki. – Dyżurny z komisariatu na Szwederowie otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny i kobiety, a z ich relacji wynikało że zostali pobici przez dwóch mężczyzn – relacjonuje kom. Słomski. Raptem dzień później w śledztwo włączyli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego KWP i szybko ustalili, że za pobiciem stoi 34-latek, który należy do „czołówki” osób ściśle powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich.

Mężczyznę zatrzymano w środę wieczorem na terenie Fordonu. Przypomnijmy, że mężczyzna na początku czerwca (06.06.2018) został zatrzymany przez kryminalnych do sprawy napadu na jadącą busem drużynę „młodzików” jednego z bydgoskich klubów piłkarskich.

Bus został obrzucony kamieniami i butelkami. Zatrzymany usłyszał zarzuty związane ze sprowadzeniem bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim – mówi kom. Przemysław Słomski.

Policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Tam oskarżyciel przedstawił mu zarzut pobicia. Następnie postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. W piątek, bydgoski sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Kryminalni namierzają drugiego ze sprawców.

Powiązane treści