Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Jedna niewiadoma mniej. Mateusz Szczepaniak zostaje w Polonii

Dodano: 21.09.2023 | 13:00

Na zdjęciu: W minionym sezonie Mateusz Szczepaniak bardzo dobrze prezentował się na torze przy ul. Sportowej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Abramczyk Polonia ogłosiła podpisanie nowego kontraktu z Mateuszem Szczepaniakiem. Żużlowiec dołączył do Abramczyk Polonii Bydgoszcz w trakcie zakończonego już sezonu.

Szczepaniak wzmocnił Polonię w obliczu kontuzji Daniela Jeleniewskiego, ale też słabej jazdy innych liderów, zwłaszcza Davida Bellego. Zakończył sezon ze średnią 1,565, czyli z czwartym wynikiem w całej drużynie. Bardzo duża była dysproporcja między postawą 36-latka u siebie oraz na wyjeździe. Przy Sportowej uzbierał średnią 2,200, zaś na obcych torach zaledwie 1,077.

Wrażenie, jakie pozostawił po sobie Szczepaniak, a także sytuacja na rynku transferowym sprawiły, że był on jednym z głównych kandydatów do jazdy w Abramczyk Polonii w następnym sezonie. W czwartek przed południem klub potwierdził podpisanie nowego kontraktu na występy w sezonie 2024.

Możliwe, że Szczepaniak będzie jedynym przedstawicielem formacji seniorskiej, który pozostanie w klubie. Nadal niewykluczone pozostaje co prawda kontynuowanie współpracy z Andreasem Lyagerem, ale najpoważniejszymi kandydatami do jazdy w Polonii są Kai Huckenbeck i Krzysztof Buczkowski. Z klubem łączeni są też m.in. Tim Soerensen (U24), Luke Becker i Dimitri Berge. Ten ostatni może jednak trafić do Krosna.

0 0 votes
Article Rating
Jedna niewiadoma mniej. Mateusz Szczepaniak zostaje w Polonii
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
kibic
2 miesięcy temu

Jedyny polonista, który w tym sezonie swoich kibiców nie zawiódł. Cała reszta drużyny to kpiny w żywe oczy, a na sam koniec jeszcze ta zdradliwa wolta Przyjemskiego. No i znowu potwierdza się stara prawda, że całe rozgrywki wygrywa zawsze ta drużyna, która w finale ligi ma najmniej połamańców. Gdyby Wiktor się w Lublinie nie połamał, to do finału Polonia awansowałaby bez problemu, a w nim różnie mogło być. Teraz pan Kanclerz buduje nowy skład, ale to znowu będzie kuszenie nas, kibiców, lizakiem za szybą. Bo w przyszłym roku ZNOWU wygra ta drużyna, która na Play-Off będzie kompletna, bez połamańców. A… Czytaj więcej »

Tez kibic
Tez kibic
2 miesięcy temu

No to ja zabawię się we wrozbite. W przyszłym sezonie na PlayOff w sierpniu kontuzje złapie Huckenbeck, a we wrześniu Lyager. I będzie zgodnie bydgoska tradycją.

Jan
Jan
2 miesięcy temu

Co myślicie o takim składzie?

Szczepaniak, Becker, Buczkowski, Lyager, Huckenbeck, Lewandowski (lub inny dobry młodziak) Nowak/Buszkiewicz, Basso.

kibic
kibic
2 miesięcy temu

Jan, taki skład byłby jak na możliwości Polonii optymalny. Rzekłbym nawet, że idealny, zważywszy na siłę innych drużyn. Tylko że Basso już „dogadany” z Łodzią, Lewandowskiego za 350 tys. Polonia nie kupi, choćby tylko dla samej zasady, żeby nie przepłacać i „nie robić dobrze Toruniowi” (bo Lewy z naszej szkółki, nie z ich!), a w pozyskanie Beckera nie wierzę. On może znaleźć się w EL, bo super się rozwija. Z kolei wspominany kiedyś Soerensen to całkowita zagadka. Ale ja i tak w awans Polonii nie wierzę. Nigdy nie byłem i nie jestem przesądny, ale na przestrzeni kilku kolejnych lat tradycyjne… Czytaj więcej »

Adam
Adam
2 miesięcy temu

Nowak się ładnie zaprezentował w ostatnim meczu. A co do kwoty za Lewandowskiego, jest to 1 kwota która pojawiła się za zawodnika. Ile kosztował Konieczny? Pamiętasz? Chyba 2 z przodu była. Także w obecnych realiach 250-300tys po negocjacjach to nie jest jakoś dużo. (Można zawrzeć w umowie że jak wykręci srednia 1,5 to Polonia dopłaci do 350tys)Pytanie w co celuje Polonia za rok. Albo bawimy się w 1 ligę, wtedy może zostać nawet Bjerre i Jeleń, albo celujemy w EL i trzeba się zbroić póki ktokolwiek został na rynku. Dość wstydu. Pora wrócić w końcu tam, gdzie jest Nasze miejsce… Czytaj więcej »

Last edited 2 miesięcy temu by Adam
Zbigniew
Zbigniew
2 miesięcy temu

Polecam artykuł Michała Konarskiego w Interi sport ,dotyczący J.k !

Zbigniew
Zbigniew
2 miesięcy temu

Uważam, że Szczepaniak,Buczkowski ok! Co do Lyagera to mam trochę mieszane uczucia, facet robi dużo szumu na torze ale często z tego nic nie wynika.