Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 13 • L 12
17C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleJednego dnia ukradli ze sklepu telefony komórkowe. Następnego skusili się na monitory…
17.10.2018 | 16:53

Jednego dnia ukradli ze sklepu telefony komórkowe. Następnego skusili się na monitory…

Na zdjęciu: Monitory LCD.

Fot. Free stock photo.

Czterech mężczyzn odpowie za kradzież i usiłowanie kradzieży. Podejrzani specjalizowali się w kradzieżach sklepowych. Ich łupem padały telefony komórkowe oraz sprzęt elektroniczny. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, jakie otrzymał dyżurny z bydgoskich Wyżyn. Zgłoszenie dotyczyło próby kradzieży monitorów z jednego z bydgoskich hipermarketów. Na miejsce został skierowany patrol. Tam funkcjonariusze zastali pracownika ochrony, który pilnował jednego ze sprawców.

Z jego relacji wynikało, że czterech mężczyzn zabrało z półek sklepu dwa monitory. Następnie nie płacąc za towar, wyszli za linie kas i zaczęli biec w kierunku wyjścia. Całą sytuację zaobserwowała ochrona sklepu. Wówczas zgłaszający pobiegł za sprawcami. Mężczyźni rzucili w interweniującego pracownika skradzionymi kartonami ze sprzętem. Jeden z mężczyzn wpadł w ręce zgłaszającego.

Policjanci zatrzymali 20-latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się kryminalni z bydgoskich Wyżyn. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring. Analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła im na wytypowanie pozostałej podejrzewanej trójki.

Kryminalni po kolei zaczęli ich namierzać i zatrzymywać. Dwóch z nich zatrzymali w miejscu zamieszkania. Trzeci wiedząc, że jest poszukiwany sam stawił się na komisariat. Wszyscy (20,19,33 i 39 l.) usłyszeli dwa zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży i kradzieży o charakterze chuligańskim, za co może im grozić większa kara.

Jak się okazało, dzień wcześniej okradli ten sam sklep w podobny sposób z telefonów komórkowych i sprzętu elektronicznego. Policjanci nie wykluczają też dodatkowych zarzutów dla podejrzanych.


Podobne wpisy

Powiązane treści