Bydgoszcz
12C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 11km/h WSW
H 12 • L 12
6C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
19C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIJedzenie w dobrej sprawie. 3 grudnia bydgoscy restauratorzy włączają się do akcji Świąteczny Stół Pajacyka
01.12.2016 | 12:26

Jedzenie w dobrej sprawie. 3 grudnia bydgoscy restauratorzy włączają się do akcji Świąteczny Stół Pajacyka

Im więcej kosumujących, tym więcej dających. Taki będzie Pajacyk 3 grudnia.

Na zdjęciu: Świateczny Stół Pajacyka.

Fot. materiały organizatora

Polska Akcja Humanitarna zaprasza do udziału w piętnastej edycji Świątecznego Stołu Pajacyka, jednodniowej akcji charytatywnej, w ramach której właściciele lokali gastronomicznych przekazują 10 procent dziennego obrotu na rzecz programu dożywiania dzieci w Polsce i na świecie Pajacyk. W tym roku akcja odbędzie się 3 grudnia i weźmie w niej udział 575 lokali w całym kraju. W Bydgoszczy w akcji uczestniczą: Bobby Burger, Stary Rynek 16, BP / Wild Bean Café, Fordońska 48/50, Smaki Azji, Mariana Rejewskiego 3.

Zbliża się piętnasta edycja Świątecznego Stołu Pajacyka – to doskonała okazja, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym i dobrą strawę z dobrą sprawą, czyli pomaganiem niedożywionym dzieciom.

W sobotę 3 grudnia w ramach akcji Świąteczny Stół Pajacyka, każdy będzie miał okazję zjeść smaczne danie lub ciastko, napić się ulubionej kawy lub herbaty i wesprzeć tym samym program dożywiania dzieci. Wystarczy wybrać się do jednego z lokali, których właściciele postanowili wspomóc działania Polskiej Akcji Humanitarnej i przekazać w tym dniu na program Pajacyk 10 procent z każdego rachunku.

W tym roku do akcji przyłączyła się rekordowa liczba lokali – aż 576! Przy Świątecznym Stole Pajacyka można będzie usiąść w aż 90 miejscowościach w Polsce oraz w Vianden w Luksemburgu. A w pajacykowych lokalach – dla każdego coś dobrego: zarówno dla miłośników hamburgerów, jak i kuchni organicznej, dla smakoszy kuchni włoskiej i bałkańskiej, amatorów sushi i fanów zapiekanek. W akcji biorą też udział sieci Starbucks Polska, Bobby Burger i Wild Bean Cafe.

W 2015 roku Pajacyka wsparło 545 lokali, których właściciele przekazali Polskiej Akcji Humanitarnej łącznie 94 575,25 zł, czyli równowartość mniej więcej 23 tys. posiłków wydawanych w ramach programu Pajacyk w polskich szkołach. To dotychczasowy rekord akcji – może przy okazji przy okazji jubileuszowej edycji, uda się zebrać 100 tys. zł?

Polska Akcja Humanitarna od lat pomaga niedożywionym i głodnym dzieciom. W ramach programu Pajacyk Polska, od 1998 r. finansuje posiłki w polskich szkołach i świetlicach,  a od 2011 r. działa również poza krajem, zapewniając dostęp do żywności w regionach świata, gdzie panuje ubóstwo lub toczą się wojny i trwałe konflikty zbrojne. Do tej pory Pajacyk, obok polskich stołówek, dotarł także do dzieci i ich rodzin w Somalii, Sudanie Południowym i Syrii.

 


Podobne wpisy

Powiązane treści