Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jesień kroczy coraz odważniej. W tym tygodniu będzie znacznie chłodniej

Dodano: 03.10.2016 | 01:08

Synoptycy zapowiadają spore zmiany w pogodzie. Letnich wspominek już nie będzie.

Na zdjęciu: Na chodnikach i placach coraz częściej będzie można zauważyć hałdy liści.

Fot. FreeImages

Niższa o kilka stopni temperatura, i to zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy oraz coraz częstsze opady deszczu – tak zdaniem specjalistów będzie wyglądała pogoda w rozpoczynającym się właśnie tygodniu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ostrzeżenia mieszkańcy Nowego Jorku otrzymują dzięki specjalistom z Bydgoszczy!

Jak informuje Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, już w poniedziałek mogą pojawić się umiarkowane opady – od 10 do 20 mm, lokalnie sięgając jednak 35 mm. Podobna sytuacja ma mieć miejsce w środę, czwartek oraz niedzielę. Jedynym dniem ze słońcem ma być z kolei sobota, w pozostałe dni niebo spowiją chmury, ale padać nie powinno.

Najwyższa temperatura w ciągu dnia – 14 stopni Celsjusza – ma być odczuwalna na początku tygodnia – w poniedziałek oraz wtorek. W pozostałe dni ma wahać się w granicach 11-12 stopni. Zauważalne ma być za to ochłodzenie w godzinach nocnych – w weekend temperatura w tym okresie może spaść do jedynie dwóch stopni.

Wiatr w tym tygodniu ma być umiarkowany, w środku tygodnia ma osiągnąć prędkość około 35 kilometrów na godzinę. Na początku oraz pod koniec tygodnia, nawet w obliczu opadów, nie ma przekraczać 20 km/h.