Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jesień pełna spektakli i koncertów w Bydgoszczy [LISTA]

Dodano: 11.10.2023 | 15:07

Na zdjęciu: W Bydgoszczy odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń.

Fot. SF / archiwum

Jesienne dni zapowiadają się bardzo ciekawie. Dzięki organizatorowi wydarzeń kulturalnych Adria Art na mieszkańców Bydgoszczy i regionu czeka moc wrażeń. Przedstawiamy listę ich wydarzeń na najbliższe tygodnie.


Znaczek Miłości. Doskonała komedia z czasów PRL-u w doborowej obsadzie.
Wydarzenie odbędzie się 13 października o godz. 17:00 w Teatrze Adria w Bydgoszczy

Spektakl opowiada historię, która rozgrywa się w Muzeum Znaczka Pocztowego położonym w malowniczym miasteczku na zachodzie Polski. W tajemniczych okolicznościach do muzeum przybywa nieznany nikomu mężczyzna, który podaje się za przedstawiciela Rady Narodowej. Ta intrygująca sytuacja staje się punktem wyjścia do komedii, która bawi do łez!


Krakowskie klimaty – Wójcicki, Rybotycka
Koncert odbędzie się 14 października o godz. 19:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

Niepowtarzalny, magiczny wieczór z muzyką krakowskich kompozytorów i wspaniałych polskich poetów. „Krakowskie klimaty” to czas pełen zabawy i refleksji, która przynosi wytchnienie. Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki przez lata byli filarami Piwnicy pod Baranami. W nadchodzących koncertach zatytułowanych „Krakowskie klimaty” artyści zaśpiewają piosenki krakowskich kompozytorów. Usłyszymy m.in. utwory Zygmunta Koniecznego, Zbigniewa Preisnera, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Wodeckiego do słów wspaniałych poetów: Ewy Lipskiej, Leszka Aleksandra Moczulskiego, Michała Zabłockiego, Adama Asnyka, Jacka Cygana.


Cztery Pory Miłowania
Koncert będzie miał miejsce 14 października o godz. 19:00 w Teatrze Adria w Bydgoszczy

Cztery Pory Miłowania to energetyczny zespół z Choczewa, założony w 2014 roku. Muzycy tworzą autorską muzykę do wierszy takich poetów jak Edward Stachura, Piotr Konczak, Bogdan Loebl i wielu innych. Zobacz grupę podczas jesiennych koncertów w 2023 roku! W 2017 roku zespół wydał swoją debiutancką płytę „Litania do…” z 14 autorskimi kompozycjami Michała Miotkego i Piotra Konczaka. W 2020 roku ukazał się druga płyta, pt. „W zamyśleniu”, a w 2022 roku światło dzienne ujrzały trzeci i czwarty krążek: „W rytmie serca” oraz „Śpiewaj radość”. Cztery Pory Miłowania kładą nacisk na człowieka i jego sprawy. Ich celem jest dotarcie do słuchaczy poprzez piosenki opowiadające o codzienności i problemach, których często unikamy.


Kasia Kowalska – MTV Unplugged Last Call
Koncert odbędzie się 15 października o godz. 18:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

Koncerty Kasi Kowalskiej w wersji MTV Unplugged są znane ze swojego niepowtarzalnego uroku. Bez wzmacniaczy i elektroniki – artystka prezentuje swoje największe przeboje w intymnym i akustycznym stylu. Teraz nadszedł czas na pożegnanie z tym wyjątkowym projektem. Jesienią 2023 roku Kasia Kowalska wystąpi w serii koncertów kończących projekt MTV Unplugged. Nie przegap ostatniej szansy, by zobaczyć Kasię Kowalską w trasie, która zdobyła ogromne uznanie w całym kraju. To także okazja, by artystka podzieliła się swoim humorem i anegdotami, tworząc niesamowitą atmosferę bliskości z publicznością.


Pieniądze to nie wszystko – spektakl komediowy    SPEKTAKL ODWOŁANY 
Spektakl odbędzie się 21 października o godz. 15:30 i 18:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

„Pieniądze to nie wszystko” to świetnie napisana i wciągająca, słodko-gorzka komedia, która porusza ważne rodzinne tematy i gwarantuje widzowi porządną dawkę śmiechu! Czy jesteś gotowy na ogromną wygraną? Motywem przewodnim są wielkie pieniądze i jeszcze większe dylematy: Co z nimi zrobić…? Ile wystarczy, by dobrze żyć? Gdzie leży granica przyzwoitości…? Co statystycznie powoduje przysłowiowe ,,odbicie palmy”?! Przed takimi pytaniami podczas rodzinnej kolacji stają Richard i jego najbliżsi. „Pieniądze to nie wszystko” to najnowszy spektakl Teatru Tu i Teraz Kamili Polak, podejmujący temat ogromnej wygranej! Gwiazdorska obsada z Katarzyną Figurą na czele, ogromne pieniądze na stole i błyskotliwe żarty zapewnią widzom niezapomniany wieczór, a zakończenie historii wbija
w fotel!

UWAGA! INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
Z przykrością informujemy, że z powodów niezależnych od organizatora, jesteśmy zmuszeni odwołać spektakl „Pieniądze to nie wszystko” zaplanowany na 21.10.2023 na godz. 15:30 i 18:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. W celu otrzymania zwrotu za bilety, prosimy o kontakt z  punktem sprzedaży, w którym nabyli Państwo bilety. Informacja o zmianach w wydarzeniach znajduje się na naszej stronie: https://adria-art.pl/s/5/zmiany-w-repertuarze

Serdecznie przepraszamy za tę sytuację.


Berek, czyli upiór w moherze
Komedia odbędzie się 28 października o godz. 15:30 i 18:30 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

Zwariowana komedia o pokonywaniu różnic i wzajemnym zrozumieniu. Jak potoczą się losy nietypowych sąsiadów – staroświeckiej Anny i młodego Pawła, mieszczańskiego geja? Zobacz
na żywo wyjątkową historię w nadchodzącym sezonie teatralnym! Pani Anna tak żarliwie angażuje się w życie swojej córki, że ta odwraca się od niej. Rozczarowana bohaterka za wszystko obwinia swojego sąsiada – Pawła, w którym upatruje przyczynę wszystkich jej problemów. Zwariowana karuzela zdarzeń sprawi, że bohaterowie zmienią swoje podejście do świata i siebie nawzajem. W rolach głównych wystąpią Ewa Kasprzyk i Antoni Pawlicki.


Maraton Kabaretowy HuMore Show
Wydarzenie będzie miało miejsce 28 października o godz. 19:00 w HSW Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy

HuMore Show to absolutny top polskiego kabaretu. Podczas tegorocznej edycji bazującej na polsatowskim cyklu „Młodzi i Moralni”, na scenie wystąpią Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Zdolni i Skromni i Igor Kwiatkowski. Oprócz nich rozbawi Was do łez zespół muzyczny Gwiazda z Zagranicy i Andrzej Kozłowski, uczestnik programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, który zaśpiewa na żywo znane przeboje w wyjątkowej formie. Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Igor Kwiatkowski, Kabaret Zdolni i Skromni, Andrzej Kozłowski, Gwiazda z Zagranicy.


Voo Voo – 35-lecie
Koncert odbędzie się 29 października o godz. 19:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

Niezliczona ilość koncertów, 40 nagranych albumów studyjnych, współpraca z gwiazdami światowego formatu – Voo Voo ma co w tym roku świętować! W 2022 zobaczymy legendarny zespół podczas występów z okazji 35-lecia grupy. Koncerty Voo Voo w 2022 roku nie będą zwykłą prezentacją kultowych piosenek. To będą wieczory oparte na drobiazgowym doborze kompozycji zawartych na albumie „Nabroiło się” (2021). Na tej płycie Wojtek Waglewski zdołał podsumować historię grupy, jej najważniejsze momenty i najbardziej udane eksperymenty, od których zespół nigdy nie stronił. Voo Voo od zawsze wymykał się łatwym definicjom. Przez 35 lat stworzył niezapomniane hity, które cieszą kolejne pokolenia słuchaczy. W ramach jubileuszu Voo Voo zaprezentuje odświeżone aranżacje swoich największych i najważniejszych przebojów.


“Kwartet” – 50 lecie spektaklu
Wydarzenie odbędzie się 30 października o godz. 20:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

Kultowa już historia czterech aktorów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki jako takiej. Na oczach widzów tekst i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych artystów. Wybitne aktorstwo, atmosfera „półprywatności”, zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki – to wszystko składa się na oryginalne i dowcipne widowisko, które co wieczór zachwyca swą niepowtarzalnością. Zapraszamy zarówno miłośników teatru, jak i muzyki! Premiera „Kwartetu” w zespole muzyki współczesnej MW2 odbyła się w 1973 roku. Z kolei premiera teatralna miała miejsce w 1979 roku.


Mayday 2
Spektakl będzie miał miejsce 4 listopada o godz. 15:30 w Teatrze Adria w Bydgoszczy

„Mayday 2” to dynamiczna i zabawna opowieść o Johnie – popularnym taksówkarzu, który musi dokonać trudnych wyborów życiowych. Czy wybierze seksowną Barbarę, czy doskonałą gospodynię domową Mary? Co zrobi, kiedy jego dzieci z różnych małżeństw się poznają? Jak poradzi sobie z niezwykle przebiegłym przyjacielem rodziny Stanleyem? Tego nie da się opisać, trzeba po prostu zobaczyć! Sprawdź repertuar teatralny i zarezerwuj bilety online.


Pani Pylińska i sekret Chopina

Wydarzenie będzie miało miejsce 4 listopada o godz. 19:30 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

Lekcje gry na pianinie u ekscentrycznej Profesor Pylińskiej wciąż zaskakują młodego Eryka. Joanna Żółkowska ukazała swoją kreacją aktorską wyjątkowy koloryt Pani Pylińskiej. To dowcipna, ekscentryczna i mądra nauczycielka muzyki, która podaje swemu młodemu uczniowi – przyjacielowi (Kacper Kuszewski) sposób na życie i wskazuje mu odpowiednie drzwi, za którymi otworzy się przed nim szczęśliwa, spełniona przyszłość. Spektakl ma wyjątkową formę dzięki zderzeniu dwóch bardzo różnych postaci: ucznia i nauczycielki. Lekki, zabawny i pouczający spektakl jest wzbogacony muzyką na żywo w wykonaniu Leny Ledoff.


Dużo kobiet, bo aż trzy – A.Andrus, J.Kołaczkowska, H.Śleszyńska, M.Umer
Spektakl odbędzie się 6 listopada o godz. 19:30 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

Słynny program muzyczno-kabaretowy, którego gospodarzem jest Artur Andrus, ponownie zagości w polskich miastach w 2022 i 2023 roku. „Dużo kobiet , bo aż trzy” to podróż po najpiękniejszych wspomnieniach, które wciąż bawią do łez. Pomysł wspólnego spotkania na scenie pojawił się wiele lat temu. Do współpracy zaproszone zostały trzy niezwykłe kobiety, w różny sposób związane z kabaretem: Maria Czubaszek, Magda Umer i Hanna Śleszyńska. Artyści śpiewali razem i osobno, rozmawiali, opowiadali, bawili.


Wieczorek pożegnalny – francuska komedia ze smakiem
Spektakl odbędzie się 10 listopada o godz. 17:15 i 20:00 w Teatrze Adria w Bydgoszczy

To miało być piękne zakończenie długiej przyjaźni. Zamiast tego wyszła towarzyska katastrofa. Pyszne jedzenie, dobra muzyka i najlepsze wino – oto przepis na udane spotkanie. Problem w tym, że Pierre i Clotilde zaprosili swojego przyjaciela nie po to, by z nim świętować, ale by zerwać z nim znajomość. Gdyby tylko wiedział, że to ostatni wieczór w ich domu…


Dobrze się kłamie   SPEKTAKL PRZENIESIONY
Spektakl odbędzie się 11 listopada o godz. 16:00 i 18:30 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

Kinowy hit na deskach teatru. „Dobrze się kłamie” to astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Kto spośród przyjaciół coś ukrywa? Kto ma na koncie poważne kłamstwa, a kto tylko nieco ściemnia? Odpowiedzi ma dostarczyć niebezpieczna gra… Każdy, kto siedzi przy stole, ma podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu.

UWAGA! INFORMACJA OD ORGANIZATORA!
Z przykrością informujemy, że z powodu nagłej choroby w ekipie aktorskiej, spektakl „Dobrze się kłamie” zaplanowany na 11.11.2023, na godzinę 16:00 i 18:30 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, został przeniesiony na inny termin. Spektakl odbędzie się 20.04.2024. Miejsce i godziny wydarzenia pozostają bez zmian.
Jeżeli będą mieli Państwo pytania dotyczące przeniesienia spektaklu, prosimy o kontakt z  punktem sprzedaży, w którym nabyli Państwo bilety.
Informacja o zmianach w wydarzeniach znajduje się na naszej stronie: https://adria-art.pl/s/5/zmiany-w-repertuarze
Serdecznie przepraszamy za tę sytuację.


Królowe – kobieca muzyka wszech czasów
Koncert będzie miał miejsce 12 listopada o godz. 19:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

Koncert „Królowe” to niezwykły wieczór poświęcony największym kobiecym osobowościom muzycznym. Nieśmiertelne hity wybrzmią na nowo dzięki wspaniałym głosom artystek będących na wielu scenach telewizyjnych, teatralnych i koncertowych: Anny Grzelak, Agi Twardowskiej oraz Judyty Wendy. Całość zostanie wzbogacona męską wrażliwością za sprawą interpretacji zjawiskowego Igora Herbuta.


Kabaret Neo-Nówka – nowy program: Tradycje Polskie
Wydarzenie odbędzie się 18 listopada w HSW Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy

Podobno „tradycja w narodzie rzecz święta” – czy aby na pewno? Kabaret Neo-Nówka w premierowych „Tradycjach polskich” udowodni, że żartować można ze wszystkiego! Są tradycje nie do ruszenia, imiona jakich nie wolno wzywać nadaremno i tematy, o których nie należy żartować. Kabaret Neo-Nówka przez lata złamał wszystkie te zasady – niektóre kilkakrotnie i przez telefon. Najnowszy program Romana Żurka, Michała Gawlińskiego i Radosława Bieleckiego pt. „Tradycje polskie” to kolejna próba odpowiedzi na pytanie: czy tradycja w narodzie to rzecz święta?


Cleo – 10 lat My Słowianie
Koncert odbędzie się 23 listopada o godz. 19:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

Cleo wdarła się na listy przebojów w 2013 roku, gdy razem z Donatanem wypuściła singiel „My Słowianie”. Piosenka bardzo szybko stała się jednym z największych hitów radiowych, a na YouTube została wyświetlona już prawie 100 milionów razy. Sukces utworu sprawił, że Cleo w 2014 roku reprezentowała Polskę podczas Eurowizji, a jej występ uważany jest za jeden z lepszych i barwniejszych epizodów konkursu. Teraz nadszedł czas na pierwszy wielki jubileusz. Wyjątkowe koncerty Cleo wypełnią największe przeboje artystki, w tym oczywiście „My Słowianie”. Będą też specjalnie przygotowane stylizacje i materiały filmowe, które pokażą historię wokalistki. A to jeszcze nie koniec atrakcji!


Daria ze Śląska: Pierwsza Trasa
Koncert będzie miał miejsce 24 listopada o godz. 20:00 w Sali MCK w Bydgoszczy

Daria ze Śląska, a dokładniej Daria Ryczek-Zając, pochodzi z Katowic. Zadebiutowała w 2022 roku. Po ciepłym przyjęciu przez słuchaczy i krytykę wystąpiła gościnnie na trasie „Holiday Tour” Korteza, podczas  której zagrała swoje pierwsze koncerty przed większą publicznością. Debiutanckie single Darii, czyli „Falstart albo faul”, „Dziewczyna z tatuażem”, „Chinatown” i „Kill Bill”, nawiązują tytułami do klasyki filmowej. Odniesienia do inspiracji twórczych to także element szczerej i bezpośredniej relacji z życia, którą słyszymy w jej piosenkach. Teraz artystka zaczyna koncertowanie z całym materiałem.


Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu
Spektakl odbędzie się 25 listopada o godz. 15:30 i 18:30 w Teatrze Adria w Bydgoszczy

W dniu ślubu przed oczyma bohaterów stają egzystencjalne pytania: małżeństwo z rozsądku i pod społeczną presją? Czy może pełna szczęścia i radości wolność w otulinie prawdziwej miłości? Podczas spektaklu autor przedstawia nam siedem postaci, które przeżywają cały wachlarz emocjonalny. Niektóre historie bawią do łez, a inne dostarczają romantycznego wzruszenia…


Czy pamiętasz? – koncert dedykowany Ewie Demarczyk i Markowi Grechucie w wykonaniu Piwnicy pod Baranami
Koncert będzie miał miejsce 2 grudnia o godz. 20:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

„Czy pamiętasz?” – to koncert przygotowany przez artystów Piwnicy Pod Baranami w hołdzie Demarczyk i Grechucie. Podczas koncertu usłyszą Państwo m.in. „Tomaszów”, „Balladę o cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego”, „Groszki i róże”, „Skrzypka Hercowicza”, „Na moście w Avignon”, „Grande Valse Brillante”, „Będziesz moja Panią”, „Zabij ten lęk”, „Gdziekolwiek”, „Takiej miłości”, „Niebieski młyn”, „Puchowego śniegu tren”, „Nad zrębem planety”, „Kraków” i wiele innych, także hymny piwniczne.


Kabaret Hrabi – Pociechy
Wydarzenie odbędzie się 3 grudnia o godz. 15:00 i 18:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy Najnowszy program kabaretu

Hrabi, który nawet dla jego twórców jest jeszcze wielką tajemnicą. Uchylmy jednak chociaż jej rąbka… Albo może urąbmy jej uchyłki… O czym będzie? O najważniejszych istotach na Ziemi – dzieciach. Dlaczego? Bo nie ma lepszych pociech, niż nasi milusińscy. Jaki bez nich byłby świat? Bez nich świat byłby pusty i pozbawiony sensu.


Pikantni – komedia tylko dla dorosłych
Spektakl odbędzie się 9 grudnia o godz. 15:30 i 19:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

Kim są tytułowi „Pikantni”? To dwie znudzone sobą pary, Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Poznają się w portalu randkowym i umawiają się na wspólną intymną schadzkę. Bohaterowie spektaklu, podekscytowani pikantnym pomysłem urozmaicenia pożycia małżeńskiego, nie spodziewają się, co z tego wyniknie. Czy żądny nowych eksperymentów Alex, jego sceptyczna żona Doris, nowoczesna i rozwiązła Bea oraz jej monogamiczny mąż Christoph wiedzą, na co się decydują?


Piotr Cugowski – Trasa koncertowa 40 i 4
Koncert odbędzie się 10 grudnia o godz. 18:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

Piotr Cugowski zaprasza na niezwykłą muzyczną podróż, pełną rockowej energii i nostalgii! Wielbiciele talentu wokalnego Piotra będą mieli okazję usłyszeć na żywo największe przeboje i niegrane dotąd utwory na jubileuszowej trasie koncertowej „40 i 4”. Piotr Cugowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i elektryzujących męskich głosów w Polsce. Uwielbiany przez publiczność nie tylko za osobliwy talent, ale i za oryginalność i pozytywną energię. Dał się z nich poznać, biorąc trzykrotnie udział jako trener wokalny w programach „The Voice of Poland” i „The Voice Senior”.


Oszuści – spektakl komediowy Och-Teatru
Spektakl będzie miał miejsce 16 grudnia o godz. 16:00 i 19:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

Michelle i Allen są ze sobą już dwa lata. Oboje mają wątpliwości, czy spędzić ze sobą resztę życia. Zwracają się po radę do swoich rodziców. Czy mogą spodziewać się szczerej odpowiedzi? W ramach zacieśniania więzi organizują kolację, podczas której wszyscy mają się lepiej poznać. Ten wieczór wywróci ich życie (lub życie trzech par) do góry nogami.


Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!
Program odbędzie się 17 grudnia o godz. 15:00 i 17:30 w Teatrze Adria w Bydgoszczy

Czego możemy się spodziewać? Co kryje się za intrygującym tytułem? Jak to jest mieć wszystko w stand-upie? Na pierwszy plan wysuwa się znakomita rozrywka oraz przyjazna i radosna atmosfera, którą jak nikt inny Maciej Stuhr potrafi wytworzyć na scenie i widowni. 30 lat doświadczenia estradowego nie pozostaje bez znaczenia, a jego powrót do zabawy z publicznością jest pełen energii i świeżości.


Bilety na wszystkie te wydarzenia można zakupić na stronie https://adria-art.pl/miasta/133/bydgoszcz