[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jesień w schronisku. Co może się przydać zwierzętom?

Dodano: 14.10.2021 | 10:00

Na zdjęciu:

Fot. Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy

Jesień zawitała również do Schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy. Czworonogi, zwłaszcza te starsze, których najwięcej mieszka w azylu, zaczynają szukać ciepłych miejsc, gdzie mogą schronić się przez zimnem i wilgocią.

Jeżeli nie możemy żadnego adoptować, możemy pomóc przekazując najpotrzebniejsze rzeczy. Aktualnie przydadzą się w każdej liczbie koce, ręczniki, pościele oraz podkłady higieniczne. Natomiast schronisko nie może przyjmować kołder, szczególnie tych wypełnionych pierzem – nietrudno wyobrazić sobie konsekwencje rozdarcia takiego posłania w boksie, w którym mieszka kilku amatorów zapasów.

Schronisko używa dużych ilości środków odkażających w ramach działań prewencyjnych przed chorobami wirusowymi. Bardzo przydatny jest Domestos lub inne preparaty czyszczące zawierające w swoim składzie podchloryn sodu. Pamiętajmy też o pluszowych zabawkach – schroniskowi podopieczni będą za nie bardzo wdzięczni. W ramach ułatwienia schronisko wystawiło specjalną paletę, na której możemy bezkontaktowo zostawiać przywiezione rzeczy.

Jesień w schronisku. Co może się przydać zwierzętom?
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments