Bydgoszcz
14C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 18 • L 11
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
19C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISą środki na nowe miejsca dla maluchów. Gminy z regionu otrzymały je w urzędzie wojewódzkim
Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki_ konferencja - wręczenie promes na budowę miejsc dla dzieci - SF
11.02.2020 | 23:18

Są środki na nowe miejsca dla maluchów. Gminy z regionu otrzymały je w urzędzie wojewódzkim

Wręczenie promes odbyło się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Na zdjęciu: Promesy wręczono podczas konferencji prasowej w urzędzie wojewódzkim.

Fot. Szymon Fiałkowski

Samorządy województwa otrzymały promesy na uruchomienie instytucji opieki nad dziećmi w wieku do trzech lat lub utworzenie nowych miejsc w już funkcjonujących żłobkach, klubach dziecięcych lub u dziennego opiekuna.

Podczas konferencji prasowej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim promesy dofinansowania w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+” wręczyła przedstawicielom gmin wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Iwona Michałek. Łączna wartość tych promes to ponad pięć mln zł.

W naszym regionie w ramach programu „Maluch+”, przekazanych zostanie ponad 11,3 mln zł, a na Kujawach i Pomorzu powstanie 812 nowych miejsc opieki nad maluchami, zaś w gminach powstanie siedem instytucji, które do tej pory nie miały żłobka czy klubu samorządowego. W całej Polsce na ten cel ma zostać przekazanych przeszło 336 mln zł.

Największą promesę – na kwotę ponad 1,2 mln zł otrzymała gmina Czernikowo w powiecie toruńskim. Po 660 tys. zł – takie promesy otrzymały gminy: miejska Aleksandrów Kujawski i Brześć Kujawski. 640 tys. zł promesy trafiło do gminy Złotniki Kujawskie, po ponad 500 tys. zł – do Kruszwicy i Bądkowa (pow. aleksandrowski), 495 tys. zł – Radzynia Chełmińskiego (pow. grudziądzki), 267,2 tys. zł – do gm. Książki (pow. wąbrzeski), 220 tys. zł – do gm. Gruta (pow. grudziądzki) i 100 tys. zł – do Inowrocławia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści