Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L 1
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportJest plan na start siatkarskiej ekstraklasy kobiet. Liga ruszy w połowie września
2-03-2020_ siatkówka, Liga Siatkówki Kobiet_ Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Volley Wrocław - SF (11)
08.05.2020 | 17:36

Jest plan na start siatkarskiej ekstraklasy kobiet. Liga ruszy w połowie września

Odbyła się wideokonferencja szefów Polskiej Ligi Siatkówki z prezesami klubów ekstraklasy.

Na zdjęciu: Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz (blokują Ewelina Żurowska i Anna Stencel) w przedwcześnie zakończonym sezonie ligowym były kluczowymi zawodniczkami bydgoskiej drużyny.

Fot. Szymon Fiałkowski

W połowie września ma rozpocząć się nowy sezon Tauron Ligi Siatkarek – taką decyzję podjęto podczas wideokonferencji z prezesami klubów elity.

Nowy sezon siatkarski w kraju ma rozpocząć się w weekend 12/13 września. Wówczas na neutralnym terenie odbędzie się pojedynek o Superpuchar Polski, w którym zagrają mistrz kraju Grupa Azoty Chemik Police oraz wicemistrz i finalista Pucharu Polski Developres SkyRes Rzeszów. W piątek podjęto decyzję o terminie inauguracyjnej kolejki Tauron Ligi Siatkarek.

– Zdecydowaną większością głosów ustaliliśmy, że Tauron Liga wystartuje w weekend 18-20 wrzenia – mówi prezes Polskiej Ligi Siatkówki Paweł Zagumny. Pierwotny plan zakładał start ligi tydzień później, ale – jak dodaje Zagumny – zdecydowana większość prezesów klubów siatkarskiej ekstraklasy przychyliła się do pomysłu szybszego rozpoczęcia nowego sezonu ligowego. – Jest on oczywiście uzależniony od tego, kiedy nasze kluby będą mogły rozpocząć przygotowania do sezonu. Mówiąc krótko – kiedy siatkarki dostaną pozwolenie na treningi – zaznacza prezes PLS.

Zagumny chce kwestie rozpoczęcia nowego sezonu w ekstraklasie siatkarskiej (mowa o Tauron Lidze Siatkarek i PlusLidze, która ma sezon rozpocząć tydzień wcześniej, tj. 11-13.09) omówić z władzami Ministerstwa Sportu oraz władzami państwowymi. Przypomnijmy, że na razie premier Mateusz Morawiecki i szefowa resortu sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk dali zielone światło do wznowienia rozgrywek piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy oraz na start żużlowej PGE Ekstraligi.

Podczas piątkowej wideokonferencji prezesi klubów poruszyli także m.in. kwestie związane ze zmianami w regulaminie, zasadach wydawania licencji na przyszły sezon czy organizacji po raz pierwszy w historii Ligi Letniej, którą zorganizuje PLS. – W trakcie spotkania padła także deklaracja, że większość klubów Tauron Ligi wystawi swoje drużyny w lidze letniej – czytamy w komunikacie po spotkaniu. W ramach Ligi Letniej dojdzie do rozgrywek czwórek na plaży, które oparte będą o przepisy gry w hali, turniej zaplanowano na koniec lipca i początek sierpnia 2020 r.

Jednocześnie, o chęć gry w ekstraklasie aplikuje najlepszy zespół I ligi – Joker Świecie. Klub złożył dokumenty o uzyskanie licencji, te będą analizowane przez firmę Deloitte.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści