Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 2 • L 0
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportJest terminarz żużlowej I ligi. Polonia zacznie sezon na własnym torze
12-07-2020_żużel, eWinner I Liga Żużlowa_Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Abramczyk Polonia Bydgoszcz - bieg 15 - Dimitri Berge (b), Nicolai Klindt (n) - SF
19.12.2020 | 09:15

Jest terminarz żużlowej I ligi. Polonia zacznie sezon na własnym torze

Kalendarz opublikowała Główna Komisja Sportu Żużlowego.

Na zdjęciu: Podobnie jak w tym sezonie, także i w 2021 roku, na rozpoczęcie sezonu eWinner I Ligi Żużlowej, Abramczyk Polonia Bydgoszcz zmierzy się z Arged Malesa TŻ Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała terminarz eWinner I Ligi Żużlowej na sezon 2021. Abramczyk Polonia zacznie go od meczu na własnym torze.

Podobnie jak miało to miejsce w tym roku, także sezon 2021 żużlowcy bydgoskiej Polonii rozpoczną od meczu z Arged Malesa TŻ Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Bydgoszczanie, wygrywając na własnym torze z zespołem z Ostrowa 58:31 w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, zapewnili sobie utrzymanie na zapleczu I ligi.

Inauguracyjna kolejka zostanie rozegrana w wielkanocny weekend, tj. w terminie 3-5 kwietnia 2021 r. (pełen terminarz fazy zasadniczej poniżej). Beniaminkiem I ligi jest Cellfast Wilki Krosno, które na inaugurację udadzą się do spadkowicza z PGE Ekstraligi, ROW-u Rybnik. W pozostałych meczach pierwszej kolejki, Unia Tarnów podejmie Zdunek Wybrzeże Gdańsk, a Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno zmierzy się z Orłem Łódź.

Faza zasadnicza potrwa do połowy sierpnia, zaś na początku września rozpocznie się faza play-off, w której wystąpią cztery najlepsze zespoły w tabeli po czternastu kolejkach.

EWINNER I LIGA ŻUŻLOWA – SEZON 2021 – TERMINARZ FAZY ZASADNICZEJ
1. runda, 3-5 kwietnia:
Unia Tarnów – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Arged Malesa TŻ Ostrovia
Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno – Orzeł Łódź
ROW Rybnik – Cellfast Wilki Krosno

2. runda, 10-12 kwietnia:
Cellfast Wilki Krosno – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Orzeł Łódź – Unia Tarnów
Arged Malesa TŻ Ostrovia – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – ROW Rybnik

3. runda, 17-19 kwietnia:
Cellfast Wilki Krosno – Orzeł Łódź
Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Unia Tarnów
Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
ROW Rybnik – Arged Malesa TŻ Ostrovia

4. runda, 24-26 kwietnia:
Unia Tarnów – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno
Orzeł Łódź – ROW Rybnik
Arged Malesa TŻ Ostrovia – Cellfast Wilki Krosno
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Data rezerwowa: 30 kwietnia – 2 maja

5. runda, 8-10 maja:
Cellfast Wilki Krosno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno
Orzeł Łódź – Arged Malesa TŻ Ostrovia
ROW Rybnik – Unia Tarnów

6. runda, 15-17 maja:
Unia Tarnów – Arged Malesa TŻ Ostrovia
Abramczyk Polonia Bydgoszcz – ROW Rybnik
Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno – Cellfast Wilki Krosno
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Orzeł Łódź

7. runda, 22-24 maja:
Cellfast Wilki Krosno – Unia Tarnów
Orzeł Łódź – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Arged Malesa TŻ Ostrovia – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
ROW Rybnik – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno

8. runda, 29-31 maja:
Unia Tarnów – Cellfast Wilki Krosno
Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Orzeł Łódź
Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno – ROW Rybnik
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Arged Malesa TŻ Ostrovia

9. runda, 5-7 czerwca:
Cellfast Wilki Krosno – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno
Orzeł Łódź – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Arged Malesa TŻ Ostrovia – Unia Tarnów
ROW Rybnik – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Data rezerwowa: 11 – 13 czerwca

10. runda, 19-21 czerwca:
Unia Tarnów – ROW Rybnik
Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Arged Malesa TŻ Ostrovia – Orzeł Łódź
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Cellfast Wilki Krosno
Data rezerwowa: 25 – 27 czerwca

11. runda, 3-5 lipca:
Cellfast Wilki Krosno – Arged Malesa TŻ Ostrovia
Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno – Unia Tarnów
ROW Rybnik – Orzeł Łódź
Data rezerwowa: 9 lipca

12. runda, 17-19 lipca:
Unia Tarnów – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Orzeł Łódź – Cellfast Wilki Krosno
Arged Malesa TŻ Ostrovia – ROW Rybnik
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno
Data rezerwowa: 23 – 25 lipca

13. runda, 31 lipca – 2 sierpnia:
Unia Tarnów – Orzeł Łódź
Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Cellfast Wilki Krosno
Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno – Arged Malesa TŻ Ostrovia
ROW Rybnik – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Data rezerwowa: 6 – 8 sierpnia

14. runda, 14-16 sierpnia:
Cellfast Wilki Krosno – ROW Rybnik
Orzeł Łódź – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno
Arged Malesa TŻ Ostrovia – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Unia Tarnów
Data rezerwowa: 20 – 21 sierpnia, 23 sierpnia, 28 – 29 sierpnia

1. runda play-off, 4-5 września:
sobota, 4 września 2021 / niedziela, 5 września 2021
(a) 4 w tabeli po części zasadniczej – 1 w tabeli po części zasadniczej
(b) 3 w tabeli po części zasadniczej – 2 w tabeli po części zasadniczej

2. runda play-off, 11-12 września
(a) 1 w tabeli po części zasadniczej – 4 w tabeli po części zasadniczej
(b) 2 w tabeli po części zasadniczej – 3 w tabeli po części zasadniczej
Data rezerwowa: 18 – 19 września

3. runda play-off, 26 września:
zwycięskie drużyny z (a) i (b)

4. runda play-off, 3 października:
zwycięskie drużyny z (a) i (b)
Data rezerwowa: 10 października

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści