Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 6 • L 4
3C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaJest wniosek o przedłużenie aresztu wobec wójta Białych Błot. „Wysłaliśmy wniosek do sądu”
maciej_k_wojt_gmina_biale_blota_ED
12.02.2018 | 11:33

Jest wniosek o przedłużenie aresztu wobec wójta Białych Błot. „Wysłaliśmy wniosek do sądu”

Śledczy chcą przedłużenia aresztu wójta Białych Błot.

Na zdjęciu: Maciej K. został zatrzymany we wrześniu 2017 r.

Fot. Eryk Dominiczak

Jak się dowiedzieliśmy, śledczy z bydgoskiej prokuratury wysłali do sądu kolejny wniosek o przedłużenie aresztu wobec wójta Białych Błot.

Maciej K. został zatrzymany pod koniec września ubiegłego roku. Wójtowi Białych Błot postawiono zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Śledczy w siedzibie gminy zabezpieczali także dokumenty, które mogą mieć związek ze sprawą.

Mężczyzna jest w areszcie tymczasowym, ale śledczy z bydgoskiej prokuratury skierowali do sądu wniosek o kolejne przedłużenie aresztu. – W piątek wysłaliśmy do sądu wniosek o przedłużenie aresztu o kolejne dwa miesiące – przekazała Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowa bydgoskiej prokuratury okręgowej. Dodajmy, że wobec Macieja K. już dwukrotnie przedłużano jego tymczasowe aresztowanie.

Sąd dopiero wyznaczy termin posiedzenia, na którym będzie podejmował decyzję.


Powiązane treści