Wiatr: 6km/h W
H 9 • L 9
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportJest wygrana! Cenny komplet punktów Chemika w III lidze
piłka nożna_iii liga - chemik moderator bydgoszcz_ ST
02.09.2018 | 12:22

Jest wygrana! Cenny komplet punktów Chemika w III lidze

To drugie zwycięstwo podopiecznych Piotra Gruszki w trzecioligowych rozgrywkach.

Na zdjęciu: Po meczu w Koszalinie, piłkarze Chemika Moderatora mieli wreszcie powody do radości.

Piłkarze bydgoskiego Chemika odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach III ligi. W meczu 5 kolejki, podopieczni Piotra Gruszki pokonali w wyjazdowym spotkaniu Bałtyk Koszalin.

Chemicy dotąd w dorobku mieli jedną wygraną – w 2 kolejce pokonali na własnym stadionie Kotwicę Kołobrzeg 2:0, a potem przegrali 1:4 na wyjeździe z Radunią Stężyca i 1:3 przed własną publicznością z Bałtykiem Gdynia.

Bydgoski zespół tuż przed przerwą, w ciągu niespełna 60 sekund strzelił dwa gole. Najpierw, w 41′ minucie bramkarza gospodarzy pokonał Rafał Więckowski, a chwilę potem na 2:0 podwyższył Wojciech Mielcarek, jednak zaraz po wznowieniu gry, gospodarzom udało się strzelić gola kontaktowego, a jego autorem był Maciej Gregorek.

Po przerwie, Chemik podwyższył na 3:1 po trafieniu Piotra Siekirki. Gospodarze od tego momentu ruszyli do ataków, jednak znakomicie w bramce spisywał się Laskowski, ale w ostatnim kwadransie po raz drugi wyjął piłkę z siatki, gdy pokonał go Krystian Krauze. W doliczonym czasie, Bałtyk mógł strzelić wyrównującego gola, jednak po strzale Pawła Łysiaka piłka trafiła w poprzeczkę.

III LIGA, GRUPA II – 5 KOLEJKA – 1.09.2018 R.
BAŁTYK KOSZALIN – CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 2:3 (1:2)
Bramki: Maciej Gregorek 44′, Krystian Krauze 76′ – Rafał Więckowski 41′, Wojciech Mielcarek 43′, Piotr Siekirka 59′

CHEMIK MODERATOR: Laskowski – Kacprzak, Frasz, Osiński, Więckowski – Miłek (73′ Michalski), Prejs (74′ Kawałek), Sz. Maziarz, Kot (78′ Mik), Mielcarek (52′ Włosiński) – Siekirka.

Sędziował: Sebastian Pakuszewski (Gdańsk).
Żółte kartki: Rak, Czenko (Bałtyk) – Frasz, Kawałek (Chemik Moderator).

W najbliższą środę (5.09), Chemik Moderator zagra w Szubinie z miejscową Szubinianką w meczu II rundy okręgowego Pucharu Polski (17:00), a w sobotę podejmie na własnym stadionie w meczu 6 kolejki III ligi beniaminka rozgrywek – Mieszko Gniezno (16:00, stadion przy ul. Glinki)