Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jesteś absolwentem technikum? Unilever ma ofertę dla Ciebie

Dodano: 30.05.2018 | 10:30

Na zdjęciu:

Fot. Unsplash.com

Kończy się rok szkolny. Przed uczniami liceów i techników ostatnie zaliczenia i egzaminy, ale też pierwsze poważne wyzwania dotyczące przyszłości. Wielu z nich myśli – czy w Bydgoszczy znajdę pracę, dzięki której zarobię pieniądze i rozwinę swoje umiejętności?

Szkoły ponadgminazjalne w Bydgoszczy co roku kończy wielu absolwentów, którzy posiadają wykształcenie techniczne – mechaników, mechatroników czy automatyków. Smykałkę do prac technicznych mają też absolwenci liceów ogólnokształcących czy szkół branżowych. Młodzi ludzie, którzy przeglądają oferty zatrudnienia nie znajdują jednak niczego, co by im odpowiadało. Bywają jednak propozycje, które są odrzucane z automatu – a warto się w nie zagłębić, gdyż okazuje się, że mamy do czynienia z zupełnie innym rodzajem obowiązków, niż sądziliśmy!

obrazzz
Operator linii pakującej nie jest osobą, która pakuje produkty do kartonu i spędza wiele godzin przy taśmie. Jego głównym zadaniem jest obsługa urządzeń linii pakującej i koordynacja jej pracy, tak aby produkcja przebiegała bez żadnych zakłóceń. Zajmuje się on także przygotowaniem linii do różnego rodzaju zadań. W bydgoskim Unileverze polega to na przykład na takiej regulacji i ustawianiu parametrów urządzeń, aby odpowiednia ilość szamponu Timotei trafia do opakowania o właściwej wielkości.

– Praca na linii polega na prowadzeniu produkcji zgodnie z wytycznymi firmy. Operator monitoruje każdy etap procesu produkcyjnego, jest odpowiedzialny za wykonanie planu i wyprodukowanie jak największej ilości wyrobu, który spełnia normy jakościowe. Powinien angażować się także w usprawnianie procesu produkcyjnego poprzez opracowywanie wniosków, oznaczanie miejsc, w których występują nieprawidłowości czy udział w różnego rodzaju projektach mających na celu eliminację wszelkich strat powstających na linii – mówi Marcin, pracujący jako lider linii pakującej.

W Unileverze występują dwa typy linii produkcyjnych – półautomatyczne i w pełni zautomatyzowane, sterowane całkowicie przez operatorów. W obsadzie takiej linii znajdują się trzy osoby. Nowy pracownik będzie miał aż pół roku na odpowiednie przeszkolenie i wdrożenie do pracy – zawsze może liczyć na pomoc lidera, któremu może (a nawet powinien) zadawać szereg pytań odnośnie zadań na tym stanowisku. Przez pierwszy miesiąc przyszły operator będzie pełnił wyłącznie funkcję obserwatora, a następnie będzie stopniowo uczył się kolejnych obowiązków. Unilever dysponuje także szerokim wachlarzem szkoleń i sporą biblioteką materiałów szkoleniowych.

15.06.2018panel2Jakie cechy powinien mieć idealny kandydat na operatora? Poza spełnianiem wymogu rzetelnego wykonywania swoich obowiązków, w tym bezwzględnego stosowania się do fabrycznych zasad bezpieczeństwa, przede wszystkim powinien być kreatywny – firma docenia tych, którzy wprowadzają usprawnienia do procesu produkcji. Autorzy innowacyjnych pomysłów są odpowiednio wynagradzani. Każde usprawnienie przynosi korzyść dla procesu produkcji, a poza tym daje satysfakcję pracownikowi. Do wprowadzenia modyfikacji niezbędna jest oczywiście chęć wykazania się własną wiedzą z zakresu mechaniki. Nie należy zapominać o tym, że operator musi kontaktować się z różnymi pracownikami – tu przydatne okazują się umiejętności interpersonalne i komunikatywność. Pracownik musi być też gotowy na pracę w systemie trzyzmianowym (czterobrygadowym), także w weekendy.

Praca na linii może wydawać się trudna, ale jeśli operatora cechuje chęć uczenia się, umiejętność realnej oceny sytuacji i radzenia sobie w sytuacjach problemowych oraz pomysłowość to powinien sobie poradzić – podkreśla Marcin.

Wiemy jużobraz2, jakie cechy powinien posiadać przyszły pracownik Unilvera. A co firma może zaoferować jemu? Przede wszystkim konkurencyjną płacę i dodatek za pracę w systemie czterobrygadowym, dofinansowanie do karty Multisport, co pozwoli dbać o kondycję i realizować swoje pasje w czasie wolnym od pracy oraz premie roczne i kwartalne. Na pracowników co rok czekają też podwyżki. Ważnym autem jest też możliwość skorzystania z opieki medycznej Medicover. Lekarze specjaliści są dostępni bez kolejek!


Praca operatora linii produkcyjnej nie jest ciężka – pozwala za to rozwinąć swoje umiejętności nabyte w procesie edukacji oraz poznać techniki pracy w nowoczesnym zakładzie, w stabilnej, międzynarodowej firmie, której zależy, by pracownicy związali się z nią na lata. Operator linii nie musi dźwigać, pracuje w nowoczesnej hali przy cichej linii produkcyjnej. Pracownicy Wydziału Produkcji Kosmetyków potwierdzają, że praca na tym stanowisku w Unileverze polega bardziej na myśleniu i daje duże możliwości rozwoju, a najlepszym sposobem na przekonanie się na czym polega jest zatrudnienie tymczasowe (na część etatu, wakacje lub weekendy) na stanowisku pakowacz.

– Satysfakcją dla mnie jest możliwość udziału w projektach, które stwarzają okazję do „pokazania się” i zarazem wykazania. Dzięki temu op1833704_origeratorzy są doceniani, mają szansę na awans, nagrody itp. Co jeszcze może jeszcze dawać satysfakcję… oczywiście to zależy od typu ludzi. Jednych satysfakcjonują małe rzeczy, a inni czują wciąż niedosyt. Nawet zwykłe poradzenie sobie z problemem na linii może być budujące i usatysfakcjonować usuwającego usterkę. Na pewno każdego operatora cieszy zmianowy wynik produkcyjny i fakt, że umiejętnie poprowadził produkcję i poradził sobie z problemami – mówi Krzysztof, pracujący jako operator linii pakujących.

  Unilever to międzynarodowa firma produkcyjna, właściciel światowych marek tj. Knorr, Lipton, Algida, Dove, Domestos i wiele innych. W Bydgoszczy przy Kraszewskiego 20 posiada fabrykę kosmetyków i środków czystości. Więcej informacji o bydgoskiej fabryce można znaleźć na FB: @UnileverPolskaFabryki.

email: rekrutacja.bydgoszcz@unilever.com