Bydgoszcz
16C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 19 • L 14
14C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
8C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportJeszcze jedno wzmocnienie żużlowej Polonii? Wszystko ma być jasne do końca tygodnia
Rene Bach_Polonia Bydgoszcz
26.02.2019 | 21:17

Jeszcze jedno wzmocnienie żużlowej Polonii? Wszystko ma być jasne do końca tygodnia

Sezon Polskiej Ligi Żużlowej (2 ligi) rusza pod koniec marca.

Na zdjęciu: Rene Bach (kask niebieski) ma być jednym z liderów Polonii w sezonie 2019.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

W żużlowej Polonii niebawem pojawią się kolejni nowi zawodnicy. – W ciągu dwóch-trzech dni wszystko będzie jasne – zapewnia prezes i właściciel klubu Jerzy Kanclerz.

Przede wszystkim wzmocniona zostanie formacja juniorska. Kanclerz potwierdził, że jest już dogadany z jednym młodzieżowcem, który będzie reprezentował Polonię na zasadzie tzw. zawodnika – gościa. Kilka lat temu na takich zasadach w barwach bydgoskiego klubu jeszcze w I lidze występował Dominik Kubera (na co dzień w Fogo Unii Leszno). Kto to będzie teraz? Tego przynajmniej na razie nie wiadomo, wszystko ma być jasne w ciągu najbliższych kilku dni.


INFORMACJE Z TORÓW W NASZYM SERWISIE – ŻUŻEL BYDGOSZCZ


To nie koniec wzmocnień, bo – jak dowiedzieliśmy się – w ciągu dwóch-trzech dni, prezes i właściciel Polonii ma również ogłosić nazwisko nowego zawodnika. Kanclerz przyznał nam, że jeszcze rozmawia z dwójką zawodników, którzy potencjalnie mogliby wzmocnić zespół. Wiadomo, że będzie to krajowy zawodnik, a przypomnijmy że w kadrze jako seniorzy wpisani są Kamil Brzozowski, Damian Adamczak i Mikołaj Curyło, zaś tzw. kontrakty warszawskie z Polonią zawarli Aureliusz Bieliński i Oskar Ajtner-Gollob.

Bydgoscy żużlowcy w minioną niedzielę zakończyli krótkie, trzydniowe zgrupowanie, które odbyło się w ośrodku w Wieńcu-Zdroju. Aby jak najlepiej przygotować się do sezonu, zawodnicy trenowali m.in. z kickbokserem Łukaszem Rambalskim, a także mieli sporo treningów piłkarskich i halowych. Jednocześnie wyłoniono nowego kapitana drużyny w sezonie 2019. Tym został pozyskany z Ostrovii Ostrów Wielkopolski Kamil Brzozowski. Jeszcze w tym tygodniu ma zostać ogłoszony nowy sponsor klubu. Kilka dni temu, na wsparcie żużlowej drużyny zdecydowała się firma transportowa JKG Transport-Spedition.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści