Bydgoszcz
4C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 4 • L 4
7C
Wt
6C
Sr
6C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaREGIONPolitykaJeżewo ma nowego wójta. „Wszystko można zrealizować, ale potrzeba czasu”
maciej rakowicz - mat prasowe
24.10.2017 | 14:44

Jeżewo ma nowego wójta. „Wszystko można zrealizować, ale potrzeba czasu”

Na zdjęciu: Maciej Rakowicz został wójtem Jeżewa.

Fot. mat. Macieja Rakowicza

Maciej Rakowicz został nowym wójtem Jeżewa. Były oficer prasowy świeckiej policji zyskał zdecydowanie najwięcej głosów w niedzielnych wyborach.

Wybory były potrzebne, gdyż Mieczysław Pikuła, który był wójtem przez 25 lat, zrezygnował i przeszedł na emeryturę. Chętnych do przejęcia po nim schedy było czterech – Michał Kaczmarek (KWW Młodzież przyszłością), Jerzy Lemańczyk (KWW Siła doświadczenia dla gminy Jeżewo), Angelika Macura (KWW Nasz dom – gmina Jeżewo) i Maciej Rakowicz (KWW Gmina Jeżewo naszą małą ojczyzną). Zdecydowanie największe poparcie zyskał ten ostatni, ciesząc się zaufaniem 55% wyborców.

Nowy wójt był wcześniej m.in. oficerem prasowym w świeckiej komendzie policji. Jego pasją jest tenis stołowy. – Nie mogę dzisiaj mieszkańcom gminy obiecać, że w ciągu najbliższego roku wszystkie potrzeby i plany zostaną zrealizowane, gdyż praca wójta jest procesem długofalowym w różnych dziedzinach – skomentował Rakowicz po poznaniu wyników wyborów.

Rakowicz będzie chciał poznać potrzeby mieszkańców Jeżewa poprzez spotkania i konsultacje. Zamierza też rozmawiać z wieloma organizacjami. – Będę chciał aktywnie współpracować z OSP, KGW, HDK, klubami seniora, radami parafialnymi, klubami sportowymi oraz organizacjami pozarządowymi, także z tymi nieformalnymi. Wiem też, że dla mieszkańców gminy ważne są chodniki, drogi, ścieżki rowerowe, wodociągi i kanalizacja, ale też miejsca aktywności, spotkań i zabawy. Uważam, że wszystko to można zrealizować, ale potrzeba czasu – tłumaczy Rakowicz.


Powiązane treści