Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
59% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 2 • L 1
0C
Czw
1C
Pt
2C
Sob
4C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIJutro „Medyczna Środa” o stresie
medyczna_sroda_21_filtered
18.04.2017 | 10:10

Jutro „Medyczna Środa” o stresie

Tej wiedzy nie przedawkujesz...

Na zdjęciu: Medyczna Środa.

Fot. Materiały organizatora.

Osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów 19 kwietnia 2017 r. o godz. 18:00 mogą – w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”- wziąć udział w wykładzie dr n. hum. Kingi Sobieralskiej-Michalak pt. „Strach ma wielkie oczy – czyli o skutecznych metodach radzenia sobie ze stresem.”

W dzisiejszych czasach żyjemy coraz szybciej i coraz intensywniej, co wiąże się z częstszym i silniejszym odczuwaniem stresu. Przewlekły stres prowadzi do spadku odporności, zwiększa istotnie ryzyko ataku i zawału serca, nowotworów oraz chorób układu trawiennego, lęku i w konsekwencji depresji. Może prowadzić do wypalenia zawodowego, a w konsekwencji do utraty pracy, utraty rodziny i przyjaciół. Warto zatem podjąć działania, które będą stanowić pewnego rodzaju profilaktykę związaną ze stresem, a także nauczyć się skutecznych technik rozładowywania napięcia, kiedy już reakcja stresowa wystąpi. Uczestnicy wykładu dowiedzą się  jak sobie radzić ze stresem, by odnaleźć równowagę.

Wykłady w ramach „Medycznej Środy” odbywają się w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy. Wstęp wolny.


Powiązane treści