Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 11
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleJutro Święto Policji. Na Wyspie Młyńskiej odbędzie się festyn
10.07.2019 | 12:46

Jutro Święto Policji. Na Wyspie Młyńskiej odbędzie się festyn

Na zdjęciu: Wojewódzkie Święto Policji odbędzie się w czwartek, 11 lipca.

Fot. KPUW Bydgoszcz

W czwartek, 11 lipca w Bydgoszczy odbędą się wojewódzkie obchody Święta Policji. W tym roku będą one miały szczególne uroczysty charakter z uwagi na obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Z tej okazji na Wyspie Młyńskiej odbędzie się festyn z wieloma atrakcjami.

W tym roku z okazji Święta Policji, które przypada na 24 lipca, ponad 1390 policjantów otrzyma awanse na wyższe stopnie służbowe. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek doceniła też funkcjonariuszy z naszego województwa – 35 z nich przyznała Odznaki Zasłużony Policjant. Zostaną one wręczone podczas jutrzejszych obchodów wojewódzkiego Święta Policji, których część oficjalna odbędzie się na płycie Starego Rynku. W trakcie uroczystości prezydent Bydgoszczy przyzna też medale, statuetki i wyróżnienia dla bydgoskich policjantów. Podczas Święta Policji wręczone zostaną także nagrody laureatom III edycji konkursu „Przyjazny Dzielnicowy”.

Harmonogram uroczystości:
12:00 – msza święta w parafii katedralnej pw. św. Marcina i Mikołaja
13:00 – uroczysty apel oraz wręczenie awansów i odznaczeń – Stary Rynek
14:30 – część festynowa uroczystych obchodów – Wyspa Młyńska

Atrakcją dla mieszkańców Bydgoszczy będzie natomiast festyn na Wyspie Młyńskiej. Podczas niego funkcjonariusze zaprezentują pokazy ratownictwa wodnego, zatrzymania groźnego przestępcy oraz tresury psów policyjnych. Na uczestników będzie czekać też stoisko policjantów drogówki, symulator dachowania pojazdu, ambulans kryminalistyczny oraz inny sprzęt policji: motocykle, radiowozy, quady, wyrzutnia AWGŁ i nie tylko.

Ponadto, na stoisku prewencyjnym odbędą się gry i zabawy plenerowe oraz konkursy rodzinne. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – trampolin, dmuchanych zamków czy malowania twarzy. Na Wyspie ustawione zostanie też stoisko Narodowego Banku Polskiego, na którym będzie prowadzona wymiana monet 5-złotowych na monetę pamiątkową będącą pełnoprawnym środkiem płatniczym) czy beczka Wody Bydgoskiej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści