Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jutro zmiany w komunikacji. Wodociągi rozpoczynają kolejne prace

Dodano: 04.12.2023 | 13:32

Na zdjęciu: Od jutra (5.12) autobusy linii nr 60 zmienią swoją trasę.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od wtorku, 5 grudnia, w związku z zakończeniem prac na ulicach Ossolińskich, Gajowej i Mazowieckiej, na swoje trasy wrócą cztery linie autobusowe. Zamknięte zostaną za to ulice Bałtycka (między Głowackiego a Skłodowskiej-Curie) i Hetmańska między Sienkiewicza a Sowińskiego.

Zakończenie części prac wodociągowych w ramach kontraktu deszczówkowego (przypomnijmy, że część wodociągowa musi zostać ukończona do 11 grudnia) sprawia, że od jutra (5 grudnia) na swoje trasy powrócą linie autobusowe nr 52 Błonie- Dworzec Leśne, 64 Barwna – Przemysłowa i 67 Łęczycka – Rycerska powrócą na swoje standardowe trasy. Ponadto, linia nr 55 w obydwu kierunkach powróci do obsługi ulicy Bartosza Głowackiego.

W związku z przywróceniem do ruchu kołowego Alei Ossolińskich (wschodnia nitka) linie nr 71 i 77 powrócą do obsługi ulicy Głowackiego i przystanku plac Weyssenhoffa; nie będą obsługiwały przystanków rondo Ossolińskich i Ogińskiego / Moniuszki (kierunek Morska) – podkreśla Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Pasy rowerowe przy Skłodowskiej-Curie. Jest przetarg na projekt


To jednak nie koniec nowych utrudnień: od wtorku zamknięte dla ruchu zostaną fragmenty ulic Bałtyckiej (między Głowackiego a Skłodowskiej) i Hetmańska między Sienkiewicza a Sowińskiego. W związku z tym, linia nr 60 zostanie skierowana na trasę czasowo zmienioną od pętli Morska do przystanku Skłodowskiej – Curie/Jurasza i odwrotnie ulicami Głowackiego, Powstańców Wielkopolskich, Wyszyńskiego i Skłodowskiej-Curie.

Z obsługi pasażerskiej tej linii zostaną czasowo wyłączone przystanki: Bałtycka / Głowackiego, Bałtycka / Skłodowskiej – Curie, Skłodowskiej – Curie / Bałtycka i Skłodowskiej – Curie / Gajowa. „Sześćdziesiątka” będzie natomiast obsługiwać przystanki przy Głowackiego, Powstańców Wielkopolskich, Wyszyńskiego (kier. Błonie) i rondo Skrzetuskie (kier. Morska).

Zamknięcie Hetmańskiej wiąże się ze zmianą tras linii 71 i 77 – w obu kierunkach będą kierowane na ulicę Mazowiecką, która będzie dwukierunkowa. Przystanek Hetmańska / Kaszubska (kierunek Rekinowa, Niklowa) zostanie zachowany. Do obsługi tych linii powrócą przystanki Fredry/Warszawska i Mazowiecka/Pomorska (kierunek Morska). Linia nr 31N będzie w obydwu kierunkach również czasowo kierowana na trasę czasowo zmienioną ulicą Mazowiecką.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
2 miesięcy temu

Naprawdę w tym naszym mieście nikt nie planuje niczego, jest totalny chaos i nikt nie liczy się z mieszkańcami i kierowcami!!!

Tomas
Tomas
2 miesięcy temu

Nikt nad tym nie panuje! Bruski musi odejsc. I jego świta też. Czas na zmiany w mieście czas na nowego gospodarza.

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu

Dla 2 rowerzystów na godzinę jadących pod prąd wymalowanym pasem, prawie całkowicie zablokowano ulice w obszarze Hetmańskiej, Świętojańskiej itd. Brawo !!! Holandia to w Bydgoszczy nie będzie a kierowcy stoją godzinami bo z 2 zrobiono 1 pas ruchu. Bez urazy dla rowerzystów, ale można rowerkiem było jeździć równoległymi ulicami w przeciwnych kierunkach a tak mamy co mamy. Tragedia.

Monika
Monika
2 miesięcy temu

Ja się pytam kiedy to wie wreszcie skończy! Na Wyszyńskiego kopią od czerwca. Prace są prowadzone 24 h. W hałasie nie idzie nawet spać. I wmawiają że dwa tygodnie i koniec. Ale słyszałam to kilka razy i ponoć technika bezwykopowa. Tyle że ciężkie koparki i dźwigi w nocy nawet dają czadu. To chore. Nikt się nie liczy z mieszkańcami

Robert
Robert
2 miesięcy temu

Te wykopy to powinny być prowadzone pod domem jaśnie pana prezesa MWiK. Całe miasto rozkopane, w wielu miejscach wykonane dziury i przez długi czas nic się nie robi. Zero jakiegokolwiek planowania!

Alixa
Alixa
2 miesięcy temu

Jest 6.12.2023r. a autobus 52 nie wrócił na swoją trasę.