Bydgoszcz
18C
Opady
59% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 16
17C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaJuwenaliowy tydzień w Bydgoszczy. Pełny atrakcji! [PROGRAM]
12.05.2017 | 17:51

Juwenaliowy tydzień w Bydgoszczy. Pełny atrakcji! [PROGRAM]

Tegoroczne juwenalia rozpoczną się już w sobotę.

Na zdjęciu: Blokada "Łużyka" co roku przyciąga tłumy ludzi.

Fot. Stanisław Gazda

Święto wszystkich studentów zbliża się wielkimi krokami! Tegoroczne juwenalia w Bydgoszczy rozpoczną się już w sobotę, 13 maja, i potrwają tydzień. Przedstawiamy rozkład jazdy na każdy dzień.

Sobota (13 maja)

W klimat juwenaliowej zabawy jako pierwszy wprowadzi Samorząd Studencki WSG podczas imprezy WSG Fun Park. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa około ośmiu godzin. W tym czasie na terenie Kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki przy ulicy Garbary 2 będzie można skorzystać z atrakcji takich jak sumo, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, zumba, pokaz barmański czy laser fight. Na najodważniejszych czekać będzie możliwość skoku na bungee oraz próba utrzymania się na byku. Oczywiście nie zabraknie też waty cukrowej, a wszystkie atrakcje będą darmowe.

Niedziela (14 maja)

Sporej dawki uśmiechu i dobrej zabawy dostarczy wydarzenie organizowane przez AIS, czyli Zrzeszenie Studentów z zagranicy WSG. Jego członkowie przygotowali przedstawienie gier humorystycznych KVN zatytułowane „Nam wsiem wiesna”, które rozpocznie się o godzinie 18:00 w Sali Widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Podczas spotkania będzie można zobaczyć występy kabaretów. Na scenie pojawią się cztery ekipy, które będą ze sobą walczyć nie o nagrody, ale o uśmiechy publiczności.  Gry humorystyczne będą prezentowane w języku ukraińskim i rosyjskim. Szykuje się godzina naprawdę dobrej zabawy! A po niej after party w klubie Afera.

Poniedziałek (15 maja)

W poniedziałek na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym rozpocznie się juwenaliowy before kulturalno-sportowy. Na terenie kampusu przy ulicy Kaliskiego 7 codziennie odbywać będą się atrakcje adresowane przede wszystkim do uczących się tam osób. Na uczelni przeprowadzona zostanie również kolejna akcja studenckiego honorowego krwiodawstwa. Autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy pojawi się 15 maja na terenie kampusu UTP. Krew będzie można oddać w godzinach 10:00-15:00. Warto pamiętać, że aby to zrobić, dzień wcześniej nie należy spożywać alkoholu.

Wtorek (16 maja)

Juwenaliowy tydzień nie mógłby odbyć się bez wielkiego grillowania na kampusie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Tradycyjna Blokada „Łużyka” po raz kolejny odbędzie się w ramach Królewskich Juwenaliów organizowanych przez Samorząd Studencki UKW. Największa impreza studencka na wolnym powietrzu w Bydgoszczy rozpocznie się o godzinie 16:00. W tym czasie na terenie uczelni będzie można rozpalić grilla, napić się wysokoprocentowych trunków oraz poskakać pod sceną. Wstęp na imprezę będzie darmowy dla każdego. O dobrą muzykę zadbają studenckie kapele. Podczas Blokady „Łużyka” na pewno wystąpi zespół FreeRoad, który wybrali czytelnicy portalu MetropoliaBydgoska.PL podczas organizowanego na nim plebiscytu. Wstęp na imprezę będzie darmowy dla wszystkich chętnych. Warto wiedzieć, że na teren kampusu będzie można wnieść własne jedzenie i napoje, nawet alkoholowe. Zakazane jest tylko posiadanie produktów w szklanych butelkach.

Wielkie grillowanie poprzedzi spora dawka sportowych emocji. O godzinie 12:00 w sali gimnastycznej przy ulicy Chodkiewicza 30 odbędzie się turniej goalballowy. Osoby niemające problemów ze wzrokiem będą mogli zmierzyć się z niewidomymi i niewidzącymi rówieśnikami. Rywalizację na równym poziomie zapewni nałożenie specjalnych gogli.

Środa (17 maja)

Drugi dzień imprezy na UKW rozpocznie się od wielkiej juwenaliowej bitwy akademików uczelni. Mieszkańcy domów studenckich zmierzą się w trzech konkurencjach: walce na balony z wodą, przeciąganiu liny oraz słynnym Biegu Kapsla. Zabawa rozpocznie się o godzinie 9:00 obok akademików przy ulicy Łużyckiej.

Po kilku godzinach od jej zakończenia, studenci ponownie udadzą się na teren uczelni przy ulicy Chodkiewicza 30. O godzinie 17:00 rozpoczną się tam koncerty. W tym roku organizatorzy postanowili wypromować również regionalnych artystów. Gwiazdą wieczoru będzie Pawbeats Live Band feat. Quebonafide, Dwa Sławy, VNM, Marcelina, Masia, HuczuHucz, Robert Cichy. Nieco wcześniej na scenie pojawi się również pochodzący z Bydgoszczy raper Bedoes oraz przedstawiciel muzyki rozrywkowej GrabQ. Jako suport wystąpi również zespół Ciabatta, którego członkowie gustują w bardziej rockowych klimatach. Na scenie pojawi się też raper Quebonafide oraz zespół Pull The Wire grający muzykę, której najbliżej do punk rocka.

Uczestnicy imprezy poznają również żonę Kazika, czyli popularnej maskotki promującej Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wspomnianą żoną zostanie jedna ze studentek uczelni biorących udział w konkursie miss piękności organizowanym po raz pierwszy w historii juwenaliów UKW. Głosy na swoją faworytkę można oddawać na fanpage’u Parlamentu Samorządu Studenckiego UKW.

Udział w imprezie jest bezpłatny dla osób posiadających ważną legitymację studencką. Pozostali będą musieli kupić wejściówkę w cenie 10 zł.

Czwartek (18 maja)

Zwieńczeniem juwenaliów organizowanych przez Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego UTP będzie koncert zorganizowany wyjątkowo nie na terenie kampusu uczelni, lecz w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”. Podczas imprezy wystąpią gwiazdy reprezentujące przeróżne gatunki muzyczne. Na scenie pojawi się DJ Młody, Zbuku i Luxtorpeda, a gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk z zespołem Akcent.

Studenci po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej będą mogli za darmo wejść do hali. Inni zapłacą za bilet 20 lub 30 złotych. Niższa cena obowiązuje przy zakupie biletu do dnia imprezy. Bilety można nabyć w biurze URSS UTP, czyli w pokoju numer 15 w akademiku F1 przy ul. Kaliskiego 12 w godz. 15:00-20:00 oraz w Twenty Club Bydgoszcz w godzinach otwarcia lokalu.

Piątek (19 maja)

Juwenaliowy tydzień w Bydgoszczy zakończy Kujawiada organizowana przez Collegium Medicum UMK. Na terenie kompleksu Zawiszy odbędą się koncerty zaproszonych artystów. Organizatorzy zaplanowali występy pięciu gwiazd, którymi są: Stell Drunk, Fain, Łydka Grubasa, Tede i Elektryczne Gitary. Impreza ma rozpocząć się o godzinie 16:00. Wstęp na nią ma być bezpłatny.