[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Juwenalia coraz bliżej. Jakie atrakcje czekają na studentów?

Dodano: 18.05.2016 | 14:45

Organizatorzy przedstawili swoje plany, które zrealizują podczas najbardziej studenckiej imprezy roku.

Na zdjęciu: "Blokada Łużyka" każdego roku przyciąga rzesze studentów

Fot. Leszek Grabowski

Bezpieczeństwo — to słowo zdominuje tegoroczne Juwenalia. Jednak nie oznacza to, że największa impreza studencka roku będzie nudna! Bydgoskie uczelnie przygotowują różnorodne atrakcje czekające na młodych ludzi w tym szczególnie rozrywkowym tygodniu.

Juwenalia w Bydgoszczy rozpoczną się 30 maja i potrwają tydzień. Pierwsze cztery dni zdominują wydarzenia organizowane przez Samorząd Studencki UKW. Na sam początek Królewskich Juwenaliów zaplanowano kino plenerowe. Seans rozpocznie się o 20:00 na terenie Campusu Głównego przy ul. Chodkiewicza 30. Tam też będą miały miejsce pozostałe atrakcje, a przede wszystkim koncerty. Jednak jeszcze przed nimi, 31 maja o 20:00 w Beanusie odbędzie się Wieczór Kulturalny. Natomiast 1 czerwca o 12:00 w pobliżu ul. Łużyckiej rozpoczną się rozgrywki między akademikami UKW. Mieszkańcy „Atomkaˮ będą rywalizować z osobami zakwaterowanym w „Romkuˮ.

Na Królewskich Juwenaliach nie może zabraknąć legendarnej „Blokady Łużykaˮ, która w tym roku odbędzie się w Dzień Dziecka (1 czerwca). Tak, jak w ubiegłych latach, każdy będzie mógł wnieść na teren imprezy swój własny prowiant. Podczas wielkiego grillowania nie zabraknie dobrej muzyki, którą zapewnią zespoły studenckie. „Blokada Łużyka” rozpocznie się o 15:30, a wstęp na nią będzie darmowy dla wszystkich chętnych osób.

Nieco inne zasady będą obowiązywać w dniu koncertowym, czyli 2 czerwca. Uczestnicy nie będą mogli wnieść na teren imprezy alkoholu ani jedzenia, a osoby nie posiadające legitymacji studenckiej zapłacą 10 zł za wstęp. Koncerty rozpoczną się o 17:00. Na juwenaliowej scenie wystąpi 5 zespołów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Do tej pory wiadomo, że pojawi się grupa Skakanka, Bomba Kaloryczna, Tabu i Luxtorpeda. Ostatni wykonawca zostanie podany już niedługo na wydarzeniu promującym Królewskie Juwenalia na Facebooku.

Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego UTP również nie podała jeszcze wszystkich informacji o organizowanym przez nich wydarzeniu. Przede wszystkim nie wiadomo gdzie ono się odbędzie, gdyż Kolegium Rektorskie UTP po zapoznaniu się z opinią specjalisty ds. przeciwpożarowych, nie wyraziło zgody na organizację imprez w pomieszczeniach byłych klubów studenckich SPIN i HADES. Niewątpliwie juwenalia na UTP będą przebiegać inaczej niż dotychczas. W związku z październikową tragedią, organizatorzy zrezygnowali z części koncertowej i skupiają się na innych atrakcjach. Jedną z nich mają być kabarety.

Wspólną zabawę proponuje też Samorząd Studencki Collegium Medicum UMK, który przygotowuje imprezy w porozumieniu z Uczelnią Wyższej Szkoły Gospodarki i Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Organizatorzy Kujawiady zachęcają do udziału w koncercie, który odbędzie się 3 czerwca o godz. 16:00 na parkingu przed stadionem Zawiszy. Podczas imprezy wystąpią: Letni Chamski Podryw, Łzy, Lady Pank, Kabanos i Funkologia. Wstęp na koncert jest darmowy dla wszystkich. Ponadto 5 czerwca na kampusie WSG odbywać się będzie WSG FUN PARK. W godz. 12:00-20:00 skorzystać będzie można m.in. z Bungee, ścianki wspinaczkowej, żyroskopu, euro bungee. Goście będą mogli stoczyć ze sobą walki w strojach sumo. Na liście atrakcji znajduje się również strzelnica z replikami broni ASG i Laserowe ASG.

Oprócz tego zaplanowano również Bal Fartuchowy, który uchodzi za najbardziej znaną imprezę medyczną w Bydgoszczy. Rozpocznie się on 2 czerwca o 21:00 w Klubie Kuźnia. Osoby ubrane w fartuchy wejdą za darmo, a pozostali zapłacą 5 zł.

Juwenaliowy tydzień to okres, na który z niecierpliwością czeka niemal każdy student. Organizatorzy juwenaliów w Bydgoszczy pokażą żakom, że jest na co!