Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
45% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 21 • L 18
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
21C
Czw
21C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoJuż jutro Andrzejki w Bramie. Pierwsza taka impreza na Gdańskiej!
andrzejki w bramie
28.11.2019 | 09:34

Już jutro Andrzejki w Bramie. Pierwsza taka impreza na Gdańskiej!

Na zdjęciu: Centrum imprezy będzie odcinek Gdańskiej od placu Wolności do ulicy Krasińskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

W ten piątek, 29 listopada warto wybrać się na ulicę Gdańską. Odbędzie się tam niezwykła impreza – Andrzejki w Bramie.

Pierwsze tego typu obchody wigilii imienin Andrzeja to inicjatywa menedżera Starego Miasta i Śródmieścia. Maciej Bakalarczyk podkreśla, że w ostatnich miesiącach na ulicy Gdańskiej – zwłaszcza na odcinku od placu Wolności do ulicy Krasińskiego – nastąpił rozwój gastronomii. Otworzyły się tam m.in. restauracja wegańska Falla, bistro krewetkowe Shrimp House, a także (w miejscu restauracji Śródmieście) popularna naleśnikarnia Manekin. Zróżnicowania oferta lokali przyciąga na najważniejszą ulicę centrum miasta coraz więcej klientów, dlatego też listopadowa impreza odbędzie się właśnie na niej.

Zobacz również:

Bydgoski Jarmark Świąteczny już niebawem. Moc atrakcji

Andrzejki w Bramie, jak wskazuje sama nazwa, wykorzystają potencjał podwórek i pomieszczeń ukrytych za bramami. W akcję menedżera włączają się więc takie punkty, jak kwiaciarnia Nasza Brama czy kawiarnia Fanaberia. Lokale gastronomiczne przy Gdańskiej – Moodie Foodie, Falla, PO CO Post Coffice, Shrimp House przygotowują na ten dzień specjalną ofertę. Odbędą się też specjalne warsztaty kawowe i warsztaty rękodzieła.

Nie zabraknie też lokalnych akcentów historycznych. W punktach przy Gdańskiej odbędą się wystawy – w optyku L.W. Michalscy zobaczymy zdjęcia przedstawiające dawne bydgoskie sklepy, w kawiarni Fanaberia – wernisaż fotografii niedawno zmarłego Jerzego Riegla, a w Naszej Bramie – wystawa „Bydgoszcz na starej fotografii”. Ponadto, w pracowni rękodzieła Tudzież zorganizowane zostaną warsztaty witrażu i drzwi otwarte

Nie zabraknie także tradycyjnych wróżb andrzejkowych – będą one jednak pisane bydgoska gwarą. Podczas Andrzejek w Bramie będzie też muzyka na żywo – w Moodie Foodie swój koncert zagra John Lennon 9xL, a imprezę zwieńczy set DJ Aleksandra Erdmanna, który będzie odpowiadał za oprawę muzyczną afterparty.

Andrzejki w Bramie rozpoczną się o godzinie 17:00 i potrwają do północy. – To idealny sposób by spędzić Andrzejki, albo rozpocząć weekendową imprezę – zachęca do udziału menedżer Starego Miasta i Śródmieścia. I przy okazji poleca inne wydarzenie, które odbędzie się w piątkowy wieczór, czyli Patriotyczny Spacer Performatywny, organizowany przez Fundację Fantazmat.

Podczas spaceru zaprezentowane zostaną wybrane momenty z historii miasta, niosące za sobą z różnych względów kolosalne znaczenie dla wolności naszego miasta i kraju. Nastąpi to w formie niewielkich przedstawień, spiętych narracją, która zostanie rozwinięta w trakcie spaceru przy interakcji uczestników – informują organizatorzy. Spacer startuje o godzinie 17:30 z siedziby Stowarzyszenia Pracownia (Jezuicka 22).

Więcej szczegółów na temat Andrzejek w bramie można znaleźć na facebookowej stronie Menedżer Starego Miasta i Śródmieścia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści