Bydgoszcz
-9C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H -9 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKadrowe zmiany w zespole Pałacu. Z drużyną pożegnały się dwie siatkarki
Tereza Vanzurova, Marta Biedziak - SF
22.05.2020 | 12:51

Kadrowe zmiany w zespole Pałacu. Z drużyną pożegnały się dwie siatkarki

Klub o zmianach poinformował w piątek.

Na zdjęciu: Tereza Vanzurova (z prawej) i Marta Biedziak nie będą w nadchodzącym sezonie zawodniczkami Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski

Pierwsze dwie zawodniczki rozstały się z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz. 

W barwach bydgoskiego zespołu nie zobaczymy już rozgrywającej Marty Biedziak i czeskiej atakującej Terezy Vanzurovej. Ta pierwsza była w minionym sezonie zmienniczką Magdaleny Mazurek, natomiast Vanzurova zaczynała sezon w wyjściowej szóstce, ale później trener Piotr Matela zmienił koncepcję gry drużyny, stawiając na trio Patrycja Balmas, Ewelina Żurowska, Monika Fedusio.

Wiele wskazuje na to, że tej ostatniej w Bydgoszczy najprawdopodobniej w przyszłym sezonie także nie zobaczymy. Nieoficjalnie mówi się, że Fedusio przeniesie się do Grot Budowlanych Łódź. Z Pałacem pożegnać się może także środkowa Anna Stencel, która jest blisko przenosin do Developresu Rzeszów. Według serwisu Nowiny 24, w odwrotną stronę (tj. z Rzeszowa do Bydgoszczy) może przenieść się Magdalena Hawryła.

Przypomnijmy, że ważne umowy z bydgoskim klubem na nadchodzący sezon mają rozgrywająca Magdalena Mazurek, środkowe Marta Ziółkowska i Kinga Różyńska, przyjmująca Ewelina Żurowska oraz libero Monika Jagła i Julia Reszelewska. Trenerem drużyny nadal będzie Piotr Matela. Bydgoskie siatkarki przygotowania do nowego sezonu wznowić mają za około dwa miesiące.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści