Bydgoszcz
-15C
Niebo częściowo zachmurzone
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H -13 • L -16
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiKalkulator OC bez podawania danych osobowych
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
04.06.2020 | 12:08

Kalkulator OC bez podawania danych osobowych

Na zdjęciu: W internecie znajduje się mnóstwo takich kalkulatorów, które bardzo szybko obliczają cenę OC.

Fot. pixabay

Chcesz znaleźć tanie ubezpieczenie w internecie? Popularne porównywarki wymagają od Ciebie podania imienia, nazwiska, numeru PESEL, dokładnych danych technicznych samochodu, a także sposobu jego użytkowania. Masz podstawy do obaw o to, czy wpisane informacje nie zostaną wykorzystane przeciwko Tobie? Dowiedz się więcej na temat kalkulatorów OC bez konieczności podawania wrażliwych danych.

Zastanawiasz się, czy do obliczenia składki polisy musisz na pewno podawać wszystkie informacje o sobie i swoim samochodzie? W końcu chcesz poznać tylko orientacyjną cenę ubezpieczenia. W internecie znajduje się mnóstwo takich kalkulatorów, które bardzo szybko obliczają cenę OC. Jednak czy pozostawianie szczegółowych danych jest naprawdę konieczne?

Jak działają kalkulatory OC?

Po wpisaniu w przeglądarkę internetową hasła „porównywarka ubezpieczeń” Twoim oczom ukazuje się długa lista stron – odnośników do serwisów znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Po kliknięciu w link zostaniesz przeniesiony do kalkulatora OC.

W zależności od wybranej firmy ubezpieczeniowej, będziesz musiał podać określone dane. Niezbędne będą informacje o:

  • ubezpieczonym pojeździe, takie jak: marka, pojemność silnika, liczba przejechanych kilometrów, rok produkcji, rodzaj paliwa, data zarejestrowania pojazdu w Polsce, liczba jego poprzednich właścicieli oraz numer rejestracyjny,
  • właścicielu, czyli jego: imię, nazwisko, numer PESEL, miejsce zamieszkania, płeć, data urodzenia, stan cywilny, zawód, liczba i wiek dzieci,
  • sposobie użytkowania samochodu, czyli dane takie jak: dodatkowi użytkownicy, miejsce parkowania, zabezpieczenia przeciwkradzieżowe, uszkodzenia pojazdu.

Gdy klikniesz w przycisk “pokaż oferty”, system przeanalizuje rozwiązania, jakie mogą zaoferować określone towarzystwa ubezpieczeniowe, i przedstawi wszystkie propozycje. Pozostanie Ci tylko wybrać tę najbardziej atrakcyjną. Na temat kalkulatorów OC, dowiedz się więcej w artykule https://ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator-oc-bez-podawania-danych-jak-to-dziala/.

Po co ubezpieczycielowi moje dane osobowe?

Do dokładnego obliczenia wysokości polisy OC firma ubezpieczeniowa potrzebuje bardzo szczegółowych danych. Wynika to przede wszystkim z polityki towarzystw. Każde ubezpieczenie jest dostosowywane do indywidualnej sytuacji klienta oraz stanu faktycznego pojazdu. Podanie zbyt ogólnikowych danych pomoże tylko określić szacunkową wartość polisy.  Na szczęście nie musisz w kalkulatorze podawać danych, które mogłyby ułatwić zidentyfikowanie Twojej osoby, czyli imienia, nazwiska, numeru PESEL czy numeru rejestracyjnego. Jednak uzupełnienie tych informacji będzie niezbędne do zawarcia umowy na polisę OC.

Jak bezpiecznie znaleźć ubezpieczenie OC?
Na pewno nie raz czytałeś artykuły na temat wykradania danych podawanych w internecie. Chcesz mieć pewność, że wszystkie informacje umieszczane w formularzu są bezpieczne? Po otworzeniu porównywarki ubezpieczeń z kalkulatorem zwróć uwagę, czy w po lewej stronie paska z adresem www znajduje się symbol zamkniętej kłódki.

Ten znak wskazuje, czy serwis używa certyfikatu potwierdzającego tożsamość. Jeśli zamiast kłódki wyświetla się wykrzyknik, wyjdź z takiej strony i wypróbuj inną. Dzięki takim działaniom możesz mieć pewność, że Twoje dane będą dobrze chronione.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści