Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 14 • L 13
17C
Sob
12C
Nd
16C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKamienica Eljazzu w remoncie. Powstanie też muzyczny mural
11.03.2016 | 19:57

Kamienica Eljazzu w remoncie. Powstanie też muzyczny mural

Wkrótce okolica klubu Eljazz zyska nowy wygląd.

Na zdjęciu: Obecnie odbywa się I etap remontu.

Fot. Leszek Grabowski

Kamienica, w której mieści się klub Eljazz doczekała się remontu. Wkrótce okolicę uatrakcyjni też nowy mural z muzycznymi akcentami.

Remont pochodzącej z 1878 roku kamienicy rozpoczął się już kilkanaście dni temu. Prace zostały podzielone na kilka etapów. Najpierw zostanie wyremontowana fasada przy Eljazzie, następnie strona przy ul. Podwale, a na koniec część północna. Prace obejmą m.in. uzupełnienie fug oraz naprawę parapetów.

Po remoncie kamienica ma zyskać nowy wygląd. – Na pewno będzie ładniej i estetyczniej, a na zewnątrz będzie wyrafinowana galeria – mówi Kinga Eliasz. Od strony Brdy pojawi się nowy mural z akcentami muzycznymi. – W tym miejscu znajdował się pierwszy mural przed wojną i chcemy go odnowić. Mamy oryginalne ramki, rozmawialiśmy z plastykiem miejskim i dopełniamy resztę formalności – opisuje.

Mimo remontu i obecności rusztowań klub funkcjonuje normalnie. – Wejście jest utrudnione, ale mam nadzieję, że goście nam wybaczą – mówi Eliasz. Prace remontowe mają potrwać około miesiąc.


Powiązane treści