Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKamienica przy Filharmonii Pomorskiej do remontu. Znamy zakres robót
Kamienica_ Andrzeja Szwalbego 4 Bydgoszcz - SF (1)
29.05.2020 | 20:59

Kamienica przy Filharmonii Pomorskiej do remontu. Znamy zakres robót

Na zdjęciu: Kamienica przy ul. Szwalbego, która znajduje się w pobliżu Filharmonii Pomorskiej, niebawem przejdzie kompleksowy remont.

Fot. Szymon Fiałkowski

Spore zmiany niebawem przejdzie kamienica przy ul. Andrzeja Szwalbego w Bydgoszczy. Budynek zostanie wyremontowany, a miasto na wsparcie prac remontowych zarezerwowało w budżecie kwotę blisko 170 tysięcy złotych.

Kamienica jest położona na obszarze tzw. dzielnicy muzycznej – pomiędzy ulicami Gdańską, Mickiewicza, Kołłątaja i zrewitalizowanym w 2015 r. parkiem Jana Kochanowskiego. Znajduje się w ścisłym pobliżu Filharmonii Pomorskiej. Obiekt został wybudowany w latach 1904-1905, liczy cztery kondygnacje i użytkowe poddasze.

Jak informuje ratusz, nowy właściciel obiektu zamierza odrestaurować wiekową kamienicę, a do niej mają zostać wprowadzone również funkcje o charakterze kulturalnym. Budynek został w 1991 r. wpisany do rejestru zabytków. Poinformowano także o zakresie prac, jakie zostaną wykonane w ramach odrestaurowania obiektu.

Odnowione zostaną przede wszystkim elewacje: frontowa, boczna i od strony podwórza. Prace konserwatorskie zostaną także wykonane przy drewnianej bramie. W pracach ma pomóc miejska dotacja na zabytki. – Miasto na wsparcie zadania zarezerwowało 170 tysięcy złotych – informuje ratusz. Jak doprecyzowano, całkowity koszt prac ma wynieść niemal 480 tys. zł.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści