Bydgoszcz
15C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 16 • L 15
16C
Sob
15C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiKamienny deszcz, czyli debiut literacki naszego kolegi redakcyjnego
kamienny_deszcz_okladka
03.01.2017 | 18:15

Kamienny deszcz, czyli debiut literacki naszego kolegi redakcyjnego

Stanisław Gazda, reporter MetropoliaBydgoska.PL, przygotował zbiór reportaży z kilkudziesięcioletniej przygody z dziennikarstwem. Polecamy!

Na zdjęciu: "Kamienny deszcz" to zbiór reportaży, które powstały od końcówki lat 70. do współczesności.

Fot. okładka książki

„Kamienny Deszcz” to tytuł zbioru reportaży autorstwa Stanisława Gazdy, dziennikarza portalu MetropoliaBydgoska.PL, który w ostatnich dniach ukazał się w wersji e-book oraz w opcji „druk na życzenie”. Wkrótce książka będzie dostępna w najlepszych księgarniach internetowych. Polecamy!

Zbiór reportaży pt. „Kamienny Deszcz” jest efektem reporterskiej pasji naszego redakcyjnego kolegi, począwszy od pierwszego reportażu, napisanego przez niego w wieku 18 lat, po te powstałe w ostatnich miesiącach, publikowane również na naszym portalu oraz w miesięczniku o tym samym tytule. Wszystkie pisane są sercem, z wielką lekkością, swobodą, a przy tym z troską o rzetelność i piękno języka ojczystego. Są wśród reportaży unikatowe spojrzenia na zmieniającą się polską rzeczywistość, widoczne szczególnie wyraźnie w tekstach opisujących okres pierwszego zachłyśnięcia się wolnością po obaleniu komunizmu w Polsce.

Dobrym przykładem mogą być reporterskie zapisy zmian zachodzących w środowisku dotąd hermetycznym i strzeżonym przez cenzurę, jakim było Wojsko Polskie. Zawarte w „Kamiennym deszczu” opisy ludzkich losów czyta się z zapartym tchem – bardziej jak powieść sensacyjną niż reporterską relację. W zbiorze reportaży „Kamienny deszcz” jest m.in. reportaż o kulisach słabo znanego przez Polaków spotkania Papieża Jana Pawła II z rodzimym wojskiem czy z działań związanych z poszukiwaniem szczątków polskich oficerów zamordowanych przez NKWD, nie mówiąc o wstrząsających losach więźnia obozów koncentracyjnych, późniejszego założyciela pierwszego w Polsce (w Ciechocinku) prywatnego muzeum wojskowego.

Tę książkę każdy powinien przeczytać i mieć w swojej biblioteczce. To zapis losów każdego z nas…

Książkę można nabyć na platformie Ridero – https://ridero.eu/pl/books/kamienny_deszcz_1.
Projekt trafił również na stronę crowdfundingową Polak Potrafi – https://polakpotrafi.pl/projekt/kamienny-deszcz.


Powiązane treści