Bydgoszcz
2C
Mżawka
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 3 • L 1
4C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKamil Brzozowski: Lubię się ścigać na Sportowej 2. Ten tor jest stworzony do walki
Polska Liga Żużlowa (II liga)_ Polonia Bydgoszcz-Kamil Brzozowski_ ST
20.11.2018 | 12:38

Kamil Brzozowski: Lubię się ścigać na Sportowej 2. Ten tor jest stworzony do walki

Kamil Brzozowski to jeden z dwóch nowych zawodników bydgoskiej Polonii.

Na zdjęciu: Kamil Brzozowski związał się z Polonią rocznym kontraktem.

Fot. Sebastian Torzewski

Żużlowa Polonia skompletowała skład na sezon 2019 rozgrywek Polskiej Ligi Żużlowej (2 ligi). Jednym z nowych zawodników w zespole jest 31-letni Kamil Brzozowski. 

Zawodnik związał się z bydgoskim zespołem, który miniony sezon ukończył na szóstym miejscu w ligowej tabeli rocznym kontraktem.

Szymon Fiałkowski: Jakie są twoje pierwsze odczucia po podpisaniu kontraktu z Polonią?
Kamil Brzozowski (nowy żużlowiec Polonii Bydgoszcz):
Na pewno pierwszym dobrym wrażeniem jest to, że doszło do zmiany klubu i otoczenia, już nie mogę się doczekać startu sezonu. Patrzę na ten tor i widzę, że brakuje tylko pogody i tak naprawdę już by można było jechać. Jestem pełen optymizmu.

Jak przebiegały negocjacje z prezesem Polonii. Jerzy Kanclerz zdradził, że to wszystko potoczyło się błyskawicznie.
Rzeczywiście, zaczęło się od tego że z Dawidem Kownackim skontaktował się Adam Lyczmański, Dawid zadzwonił do mnie, później zadzwonił do mnie prezes, spotkaliśmy się dwukrotnie na wyjeździe i udało nam się dopiąć warunki kontraktu. Jestem człowiekiem, z którym stosunkowo łatwo można się dogadać i tak było w tym wypadku.


NAJNOWSZE INFORMACJE ŻUŻLOWE W NASZYM SERWISIE – ŻUŻEL BYDGOSZCZ


Miniony sezon spędziłeś w Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Potrzebowałeś zmiany otoczenia, czy świadomie zdecydowałeś się na ten transfer?
Po turnieju o Łańcuch Herbowy powiedziałem włodarzom Ostrovii, że potrzebuję zmiany, z drugiej strony było zrozumienie. Mam bardzo dobre zdanie o moim byłym klubie, mamy bardzo dobry kontakt z prezesem i trenerem.

Pamiętam twój występ w meczu ligowym tutaj na Sportowej 2. Zdobyłeś dla Ostrovii siedem punktów, w tym dwa biegi wygrałeś.
Gdyby nie upadek i defekt na prowadzeniu, to tych punktów byłoby więcej. Lubię się tutaj ścigać na tym torze, wiadomo jakie akcje robił na Sportowej Tomasz Gollob, ten tor nadaje się do ścigania.

Jaki jest twój cel na sezon 2019? Zdradzałeś po cichu, że celem są play-offy.
To jest sport, jeśli wszyscy „odpalą” z formą, to wszystko jest możliwe. Z każdym można wygrać i przegrać, zaczynamy od zera. Rywale też się wzmocnili w przerwie, każdy zespół będzie mocny. Tor wszystko zweryfikuje.

Kiedy ruszają twoje przygotowania indywidualne do sezonu?
Ruszyły one rozbieganiem na początku listopada. Od grudnia będę trenował 4-5 razy w tygodniu, mam rozpiskę przygotowaną od trenerów, mocno mi tutaj też pomógł Stanisław Chomski (trener Cash Broker Stali Gorzów Wielkopolski – dop. red.), myślę że do nowego sezonu będę dobrze przygotowany.


Powiązane treści