Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
45% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 21 • L 17
18C
Sr
18C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiKampania nienawiści dla dobra Bydgoszczy
11.08.2018 | 14:29

Kampania nienawiści dla dobra Bydgoszczy

Czy to będzie największa kampania nienawiści ?

Na zdjęciu:

Fot.

Oficjalna kampania samorządowa jeszcze się nie rozpoczęła.  Oficjalna bo ta nieoficjalna trwa już od pewnego czasu. Znamy większość kandydatów, którzy obrali za cel stanowisko Prezydenta miasta Bydgoszczy. Nieznani jeszcze zostają w większości Ci, którzy zawalczą o miejsce w Radzie Miasta. Dla większości z nich będzie to walka o pięć lat spokojnej fuchy, choć trzeba przyznać, że średnio płatnej. Dla reszty będzie to szansa by móc wywierać realny wpływ na życie w naszym mieście. Niestety ta reszta będzie w mniejszości, a mniejszość no cóż… nie zbyt często odnosi sukces. Jednak nie o tym dziś być miało.

Głównie za sprawą mediów społecznościowych rozpoczęła się bitwa na hejt. Obserwując to co do tej pory zaserwowała nam partia rządząca miastem,  czekam kiedy nastąpi riposta ze strony partii rządzącej krajem. Czy polityków PiS-u powstrzyma niedawno podpisana deklaracja o mowie nienawiści?  Jeśli zwolennicy Tomasza Latosa postanowią wziąć udział w zabawie pod nazwą „wet za wet” to czeka nas najczarniejsza kampania wyborcza, jakiej jeszcze w Bydgoszczy nie było. Poprzednie próby skompromitowania przeciwników politycznych okażą się tylko niewinnymi szturchańcami.

Szybko zapomniano o akcji „Bruski musi odejść”, która przez zwolenników prezydenta była uznana za kampanię oszczerstw. Jak więc to porównać do tego, co obecnie nam próbują zaserwować ? Czego jeszcze będziemy świadkami?

Kampania wyborcza prędzej czy później jednak się skończy. Pozostaną po niej jedynie podziały powodujące dalszą walkę i spory. Wszystko dla dobra Bydgoszczy oczywiście!

Mamy w Polsce dobre przysłowie: „gdzie dwóch się kłóci, tam trzeci korzysta”. Czy tak też będzie w Bydgoszczy? Czy konflikt pomiędzy dwoma największymi partiami w Polsce spowoduje, że skorzysta na tym trzecia siła?

Krzysztof Drozdowski

Historyk, po. Przewodniczący Regionu kujawsko-pomorskiego Federacji dla Rzeczypospolitej

Panel dyskusyjny


Powiązane treści