87% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 17 • L 16
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeKanonada strzelecka na Słowiańskiej. KKP strzeliło rywalkom siedem goli [ZDJĘCIA]
07.05.2019 | 21:38

Zdjęcia: Aleksander Ryska

Piłkarki KKP Bydgoszcz umocniły się na prowadzeniu w tabeli grupy północnej I ligi. Podopieczne Adama Górala w meczu 17 kolejki rozbiły u siebie Piastovię Piastów.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie spotkania, w której miejscowe strzeliły rywalkom z Piastowa aż sześć goli. Kanonadę strzelecką rozpoczęła w 12′ minucie Natalia Makowska, która w tej części strzeliła jeszcze jedną bramkę. Dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się również Daria Gugała, a po jednym golu dołożyły Edyta Sobczyk i Ilona Raczkowska.

Po przerwie, KKP strzeliło jeszcze jednego gola. Wynik na 7:0 ustaliła Makowska. Dzięki wygranej, bydgoskie piłkarki pozostały liderkami tabeli i zrobiły kolejny duży krok w stronę awansu do Ekstraligi. W następnej kolejce, bydgoską drużynę w najbliższą sobotę (11.05) czeka wyjazdowy mecz z Polonią Środa Wielkopolska (14:00).

I LIGA PIŁKI NOŻNEJ KOBIET – GRUPA PÓŁNOCNA – 17 KOLEJKA – 5.05.2019 R.
KKP BYDGOSZCZ – PIASTOVIA PIASTÓW 7:0 (6:0)
Bramki: Natalia Makowska 12’, 45’+2, 68’, Daria Gugała 26’, 33’, Edyta Sobczyk 28’, Ilona Raczkowska 30’

KKP: Urbańska (70’ Borowicz) – Wierzbowska (70’ Puczek), Lewandowska, Węglarz, Andrzejewska (46’ Smolińska) – Raczkowska, Vilkofsky, Gugała (46’ Siwicka), Sobczyk – Stępień (81’ Zielińska), Makowska.

Sędziowała: Paulina Kolatorska (Wielkopolski ZPN).
Żółte kartki: Lewandowska, Siwicka, Sobczyk (KKP) – Falandysz-Zięcik, Zbrzeźniak, Rosłonek (Piastovia).