Bydgoszcz
10C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 11 • L 9
15C
Pt
15C
Sob
18C
Nd
20C
Pon
20C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNA SYGNALEKarambol pod Toruniem. W jednym z aut był Antoni Macierewicz [NOWE INFORMACJE]
policja_napis_001
25.01.2017 | 20:38

Karambol pod Toruniem. W jednym z aut był Antoni Macierewicz [NOWE INFORMACJE]

Minister obrony narodowej wracał z wizyty w Wyższej Szkole Kultury Medialnej i Społecznej prowadzonej przez ojca Tadeusza Rydzyka.

Na zdjęciu: Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia, do którego doszło po południu w Lubiczu Dolnym koło Torunia.

Fot. archiwum

Nie dziesięć, ale ostatecznie siedem pojazdów brało udział w środowym wypadku, do którego doszło po godzinie osiemnastej w Lubiczu Dolnym na drodze krajowej nr 10. W jednym z samochodów przebywał minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który ze zdarzenia wyszedł bez szwanku.

CZYTAJ TAKŻE: Karambol na krajowej dziesiątce. Droga jest całkowicie zablokowana

Do zdarzenia doszło na łącznicy DK nr 10 z autostradą A1 pod Toruniem. W wypadku wzięły udział między innymi dwa samochody marki BMW należące do Żandarmerii Wojskowej. W jednym z nich przebywał minister Macierewicz, który nie ucierpiał w zdarzeniu i innym autem udał się w dalszą trasę do Warszawy. Pomocy medycznej wymagały za to dwie inne osoby.

Na miejscu zdarzenia pracowało ostatecznie aż dwanaście zastępów straży pożarnej. Początkowo droga w rejonie wypadku była całkowicie zablokowana, później wprowadzono tam ruch wahadłowy. Policjanci pracują obecnie nad ustaleniem przyczyn zderzenia.

Minister Macierewicz był w środę gościem sympozjum „Oblicza dumy Polaków”, które odbyło się w Wyższej Szkole Kultury Medialnej i Społecznej w Toruniu.


Powiązane treści