[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacje„Karnawał Zwierząt”. W weekend kolejna premiera w Operze Nova [ZDJĘCIA]
19.11.2022 | 14:44

„Karnawał Zwierząt”. W weekend kolejna premiera w Operze Nova [ZDJĘCIA]

Zdjęcia:

Już dzisiaj (19 listopada) po południu kolejna premier na scenie Opery Nova w Bydgoszczy.

Tym razem Opera Nova zaprasza na „Karnawał Zwierząt”. Lew, Kura, Osioł – byli kiedyś ludźmi. Tancerzami, muzykami, śpiewakami! Despotyczny dyrektor Skamielina uczynił z ludzi zwierzęta, a właściwie stwory do nich podobne. I taka magiczna przemiana możliwa była tylko w czasie Karnawału Zwierząt.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rok Teatru Kameralnego. Nowa sztuka na deskach placówki na Grodzkiej

Karnawał Zwierząt to także czternaście miniatur muzycznych skomponowanych przez Camille’a Saint-Saënsa. – To godzinna „lekcja muzyki ” dla 5-letnich i starszych melomanów, którzy śledząc dowcipną akcję jednocześnie uczą się rozpoznawać brzmienie instrumentów muzycznych: kwintetu smyczkowego, instrumentów dętych i fortepianów – mówi Ewa Chałat z Opery.

Reżyserem Karnawału Zwierząt jest Agnieszka Płoszajska, scenariusz napisał Emil Płoszajski, za choreografię odpowiada Michał Cyran, a za scenografię Matylda Kotlińska. Premiera w sobotę (19 listopada) o 16:00. Spektakle następnie będą grane w niedzielę (20.11) w godz. 11:00 i 15:00 oraz we wtorek (22.11) o 11:00 i 16:00.

Opera Nova zachęca dzieci do przybycia w maskach, przebraniach, makijażach „zwierzęcych”. – Informujemy, iż podczas tegorocznych spektakli prowadzona będzie zbiórka karmy dla zwierząt, z której dary trafią do instytucji opiekujących się bezdomnymi czworonogami – przekazuje opera.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments