„Karta Inowrocławianina” dostępna od nowego roku
Dodano: 25.11.2016 | 12:24Na zdjęciu: Prezydent Inowrocławia prezentuje projekt Karty Inowrocławianina
Fot. UM Inowrocławia
Ze zniżek, na razie w instytucjach oraz obiektach miejskich, będzie można skorzystać posługując się bezpłatną „Kartą Inowrocławianina”. Liczymy, że to początek i z czasem do inicjatywy przystępować będą się także kolejne instytucje oraz firmy prywatne.
Płacący w Inowrocławiu podatki będą preferowani w miejskich instytucjach, ale możliwe jest w przyszłości poszerzenie o ofertę inowrocławskich przedsiębiorców, w tym np. restauracji itp.
Warunkiem ubiegania się o taką kartę jest: rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Inowrocławiu i zadeklarowanie w zeznaniu podatkowym, że miejscem zamieszkania jest Inowrocław albo rozliczenie podatku rolnego z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego i zadeklarowanie w informacji w sprawie podatku jako miejsca zamieszkania Inowrocławia.
– W ten sposób staramy się zachęcić wszystkie osoby związane z Miastem i korzystające z jego usług, do składania deklaracji z tytułu podatku PIT w Urzędzie Skarbowym w Inowrocławiu, jako jego mieszkańcy. Środki z tych podatków zasilą budżet miasta, z którego finansowane są usługi publiczne – mówi Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza i dodaje: -Jeżeli z tego tytułu w kolejnych latach istotnie wzrosną wpływy do budżetu Miasta, to będzie można również powiększyć zakres z tytułu posiadania karty. Maksymalnie do 20 procent. Na razie jest to 10 procent. Podobny zakres ulg istnieje w innych miastach Polski, w których program jest realizowany. Korzystamy z ich doświadczeń.
Dzieci do ukończenia 7. roku życia będą korzystały z karty rodzica bądź opiekuna. Osoby, które mają nie mniej niż 8 i nie więcej niż 18 lat, mogą mieć swoją kartę, ale wydaną na wniosek rodzica czy opiekuna.
„Karta Inowrocławianina” wydawana będzie na 3 lata. Chcąc ją otrzymać, trzeba będzie złożyć wniosek. Dokumenty przyjmowane będą w następujących instytucjach: Urzędzie Miasta Inowrocławia, Inowrocławskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Karta wydawana będzie bezpłatnie, natomiast jej posiadacz skorzysta ze zniżek m.in. korzystając z wybranych usług komunikacji miejskiej, obiektów sportowych i kulturalnych w mieście.
Pierwszy krok do stworzenia karty to przedstawienie przez Prezydenta Inowrocławia projektu uchwały podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej. Po ewentualnym przyjęciu przez radnych, koniecznie będzie m.in. stworzenie regulaminu, wydanie zarządzenia.
Oferta w Karcie Inowrocławianina będzie systematycznie poszerzana i to nie jest absolutnie koniec ofert.
Co na początek w „Karcie Inowrocławianina?”
– 10-procentowa zniżka przy zakupie tzw. terminowych biletów komunikacji miejskiej
– 10-procentowa zniżka przy zakupie biletów jednorazowych lub karnetów na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji
– bezpłatne wejście na taras tężni solankowej
– 10-procentowa zniżka na biletowane imprezy organizowane przez Kujawskie Centrum Kultury.
- Pałace Krajny [WIDEO] - 19 maja 2020
- Marny los ruin zamku w Nowym Jasińcu [WIDEO] - 17 maja 2020
- Pośpimy krócej! Tej nocy zmiana czasu na letni! - 28 marca 2020