Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 22 • L 21
25C
Sr
25C
Czw
25C
Pt
25C
Sob
28C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBlogiKasa. Kasa misiu, kasa
skrzynka - KD
13.06.2016 | 12:07

Kasa. Kasa misiu, kasa

Konstanty Dombrowicz pisze o lotnisku i Euro 2016.

Na zdjęciu:

Fot.

Pasażerowie i wszystkie inne osoby korzystające z Portu Lotniczego – pewnie nie tylko w Bydgoszczy – uważane są za osoby, które trzeba oskubać. Bo jak kogoś stać na latanie to czemu nie skorzystać z okazji i nie zarobić na nich  kilku dodatkowych złotych?

Na parkingu  musisz wypakować walizki i pożegnać się błyskawicznie z odprowadzanymi w ciągu 10 minut – jeśli nie to 6 złotych za godzinę. Niezależnie od tego ile faktycznie na parkingu stał samochód. To stawka prawdziwie europejska potwierdzająca status Bydgoszczy jako europejskiego miasta…  Nie ma innej możliwości zaparkowania samochodu , zatem korzystają z okazji poczucia się Europejczykiem wszyscy. Ot takie najdroższe w mieście, a może raczej w Białych Błotach miejsce postojowe.

Dalszy ciąg europejskiego dowartościowania… w bufecie. Ceny napojów, w tym kawy wyższe niż w renomowanych narciarskich kurortach. Ot w okolicach 2 euro za małą filiżankę z plastiku.

Mało europejska jest natomiast na bydgoskim lotnisku  gablotka Służby Celnej  prezentująca eksponaty wykonane ze skóry chronionych zwierząt. Dawno, oj dawno nikt półeczek nie odkurzał. Drobiazg? Czepiam się? Tak. Czepiam się – jak Europa – to Europa.

I jeszcze jeden bardziej finansowy niż sportowy wątek. Pewnie jak bardzo wielu Polaków oglądałem  w państwowej telewizji transmisję z Euro. Jak się okazuje najważniejsze są reklamy – przed studiem z ekspertami i po ekspertach . To samo w przerwie. To samo po meczu. Nie mi oceniać skuteczność tych reklam – mam wrażenie , że nikt normalny, emocjonujący się przebiegiem meczu reklam tych zupełnie nie przyswaja. Są denerwujące. No ale kasa. Liczy się kasa.

Obejrzałem też na jednym z niemieckich także państwowych kanałów transmisję meczu Niemcy-Ukraina. Nie epatowano widzów kilkunastoma minutami reklam. Były tylko dwie 15, 20 sekundowe o sponsorach transmisji.

Może być normalnie? Może być. Dlaczego nie u nas? Kasa. Kasa, misiu kasa.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Powiązane treści