Bydgoszcz
9C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 10 • L 8
13C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKaskadowy pomiar prędkości na drogach powiatu bydgoskiego. Policjanci przeprowadzili kilkaset kontroli
policja - kaskadowy pomiar prędkości - KPP Świecie-1
09.09.2019 | 18:44

Kaskadowy pomiar prędkości na drogach powiatu bydgoskiego. Policjanci przeprowadzili kilkaset kontroli

Na zdjęciu: Policjanci m.in. sprawdzali prędkość pojazdów.

Fot. KPP Świecie

Bydgoscy policjanci ruchu drogowego włączyli się w ogólnopolskie działania na drogach pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze ujawnili 53 przypadki przekroczenia prędkości przez kierujących. 

Bydgoscy policjanci włączyli się do ogólnopolskiej akcji w minioną sobotę (07.09.2019). Działania rozpoczęły się o 6:00 i trwały do 22:00. Tego dnia funkcjonariusze ruchu drogowego bydgoskiej komendy prowadzili działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości. – Polega on na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi – wyjaśnia podkom. Lidia Kowalska.

Podczas policyjnych działań mundurowi czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych, sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty. Do działań zostały wykorzystane dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestratory.  – Podczas działań bydgoscy policjanci skontrolowali 324 pojazdy i ujawnili 53 przypadki przekroczenia prędkości w utworzonych 15 statycznych punktach kontroli – podsumowuje podkom. Kowalska.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści