Bydgoszcz
6C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 8 • L 4
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
20C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaKatarzyna Lubnauer przyjechała do Bydgoszczy. „W wyborach do sejmików potrzebujemy koalicji”
Katarzyna Lubnauer, Michał Grzybowski, Nowoczesna - ST (1)
19.01.2018 | 23:04

Katarzyna Lubnauer przyjechała do Bydgoszczy. „W wyborach do sejmików potrzebujemy koalicji”

- Trudno oczekiwać skuteczności od ugrupowania, które nie ma większości w parlamencie - przyznała przewodnicząca Nowoczesnej.

Na zdjęciu: Katarzyna Lubnauer przyjechała do Bydgoszczy.

Fot. ST

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer przyjechała z wizytą do Bydgoszczy. Szefowa opozycyjnej partii najpierw wzięła udział w konferencji prasowej, a następnie spotkała się z mieszkańcami.

Lubnauer odbywa obecnie podróż po kraju. W czwartek była w Małopolsce, a dzień później przyjechała do Bydgoszczy. Jednym z głównych tematów konferencji były przygotowania do zbliżających się wyborów samorządowych. Na listach do sejmików przewodnicząca Nowoczesnej chciałaby koalicji. – Potrzebujemy takiego porozumienia, bo są duże dysproporcje między poparciem dla PiS a opozycji. Prowadzimy rozmowy z PO,  SLD i PSL – tłumaczyła. Negocjacje odbywają się zarówno na szczeblu krajowym, jak i lokalnym. Na razie jednak nie przyniosły efektów, które już można by ogłosić.

Nowoczesna planuje do końca kwartału określić, którego kandydata na prezydenta miasta poprze. – Media często skupiają się na nazwiskach, ale każde wybory samorządowe to prezentacja nowych wizji. Dla nas ważne jest to, co mamy do zaproponowania mieszkańcom – czyli miasta otwarte, koncepcja smart-city, duża przestrzeń wspólna, komunikacja zbiorowa i rowerowa – wymieniała Lubnauer.

W najbliższy wtorek Nowoczesna ma przedstawić swoje propozycje do toczących się już od dłuższego czasu prac nad marką miasta. Na razie jej przedstawiciele nie chcą zdradzać, na czym owe pomysły  mają polegać. Mówią za to, czego nie planują. – Na pewno nie chcemy odbudować zamku – śmiał się w czasie konferencji szef bydgoskiego oddziału ugrupowania, Maciej Wojtczak, nawiązując do koncepcji radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Wizyta w Bydgoszczy odbyła się dzień po opublikowaniu wyników najnowszego badania CBOS, zgodnie z którymi poparcie dla Nowoczesnej spadło do 6%. PiS ma 44, a PO 15. – To, co widzimy, to efekt Morawieckiego.  Kaczyński jest schowany. Ale zwykle w takich sytuacjach po pewnym czasie przychodzi otrzeźwienie i myślę, że tu też tak będzie – powiedziała Lubnauer.  Zapytana, czy jej ugrupowanie nie jest czasem za mało skuteczne, odpowiedziała, że trudno oczekiwać skuteczności od formacji, która nie ma większości w parlamencie.

Po konferencji prasowej Katarzyna Lubnauer udała się do Przystani Bydgoszcz, gdzie zorganizowane zostało spotkanie dla mieszkańców.


Powiązane treści