Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kenneth Bjerre o kulisach transferu do Abramczyk Polonii. „Rozmowy przebiegały bardzo szybko”

Dodano: 23.11.2021 | 11:04

Na zdjęciu: Kenneth Bjerre wzmocnił Abramczyk Polonię. Duńczyk przeszedł do Bydgoszczy z występującego w PGE Ekstralidze Zooleszcz GKM-u Grudziądz.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Duńczyk Kenneth Bjerre został nowym zawodnikiem występującej w eWinner I Lidze Żużlowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz. W poniedziałkowy (22 listopada) wieczór, zawodnik odpowiadał na pytania kibiców.

Bjerre był gościem programu Żużlowe Rozmowy na łamach WP SportoweFakty. 37-letni zawodnik przez trzy ostatnie sezony startował w barwach Zooleszcz GKM-u Grudziądz w PGE Ekstralidze. Sezon 2021, Duńczyk ukończył z 33 średnią biegopunktową w najlepszej żużlowej lidze świata – 1,591.

Żużlowca zapytano o jego pierwsze odczucia po transferze do Bydgoszczy. – Jestem podekscytowany tym, że będę mógł startować w Bydgoszczy – odpowiadał i dodawał o składzie: – To drużyna, która będzie walczyła o awans do PGE Ekstraligi. Ja jestem gotowy podjąć się tego wyzwania i nie mogę się już tego doczekać – dodawał Bjerre, którego dopytywano również o to, z kim w danym meczu ligowym mógłby jechać w parze i czy byłby to np. młodzieżowiec. – Mogę jeździć z każdym w parze, ale decyzja zawsze zależy od menedżera. Jestem gotów startować pod każdym numerem – podkreślił zawodnik. Obok Bjerre, obcokrajowcami w składzie Abramczyk Polonii na sezon 2022 są także Łotysz Oleg Michajłow, Rosjanin Roman Lachbaum (obaj mogą startować jako zawodnicy U-24, dodatkowo Lachbaum – podobnie, jak i Bjerre – do Bydgoszczy przeniósł się z Grudziądza) oraz Słoweniec Matej Zagar, który – tak samo jak Duńczyk oraz Adrian Miedziński – mają za sobą przeszłość startów w cyklu Grand Prix.

Warto przypomnieć, że Abramczyk Polonia jako jeden z pierwszych transferów na sezon 2022 ogłosiła właśnie pozyskanie 37-letniego duńskiego zawodnika. Bjerre był pytany o to, jak przebiegały jego rozmowy z prezesem i właścicielem klubu ze Sportowej 2 Jerzym Kanclerzem. – Zdawałem sobie sprawę z tego, że po takim sezonie, jaki miałem, to ciężko będzie mi znaleźć klub w PGE Ekstralidze – nie ukrywał Bjerre i dodał: – Rozmowy z Polonią przebiegały bardzo szybko, z prezesem Kanclerzem szybko ustaliliśmy warunki współpracy na przyszły rok.

Zawodnik był też pytany o wspomnienia ze startów na bydgoskim torze. – Pamiętam tor z czasów startów w Grand Prix i ekstralidze, spotkamy się z zawodnikami na wiosnę, potrenujemy i zobaczymy, gdzie jest najszybsza ścieżka. Pamiętam, że jedna z nich była po zewnętrznej. Znając siebie, wiem, że potrafię się ścigać i tak, jak tor będzie przygotowany, tak będę walczył i będę przygotowany – zakończył.

Abramczyk Polonię w zimowym okienku transferowym wzmocnili także: młodzieżowiec Przemysław Konieczny (został pozyskany z Unii Tarnów), Adrian Miedziński (eWinner Apator Toruń), Michajłow (Lokomotiv Daugavpils), Zagar (Falubaz Zielona Góra). Ze składu z 2021 roku w bydgoskim klubie pozostali jedynie Daniel Jeleniewski i młodzieżowiec Wiktor Przyjemski. Od 27 maja 2022 r., uprawniony do startów w lidze będzie także młodzieżowiec Bartosz Głogowski, który ukończy szesnaście lat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments