Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 10 • L 10
14C
Sr
9C
Czw
12C
Pt
16C
Sob
18C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKibice spotkają się pod szpitalem i na mszy. Będzie też zbiórka dla Golloba
Tomasz Gollob - ST
24.04.2017 | 15:12

Kibice spotkają się pod szpitalem i na mszy. Będzie też zbiórka dla Golloba

W poniedziałek kibice ponownie zbiorą się pod szpitalem, w którym przebywa Tomasz Gollob.

Na zdjęciu: Tomasz Gollob miał wypadek przed niedzielnymi zawodami motocrossowymi.

Fot. ST

Tomasz Gollob w stanie śpiączki farmakologicznej przebywa w szpitalu w Bydgoszczy. Kibice oraz kluby organizują różne formy pomocy żużlowcowi.

W poniedziałek kibice, podobnie jak w niedzielę, zbiorą się pod szpitalem wojskowym, w którym przebywa Gollob. Apelują o ubranie się w biało-czerwone barwy oraz zabranie pamiątek związanych z najlepszym polskim żużlowcem. Początek o godz. 19.

W środę o godzinie 18  w bydgoskiej bazylice odbędzie się msza święta w intencji szybkiego powrotu sportowca do zdrowia. Zbiórkę na leczenie pod nazwą #MistrzJestJeden organizuje jego obecny klub – GKM Grudziądz. Darowizny można wpłacać na konto Stowarzyszenia na rzecz Wspierania i Rozwoju Neurochirurgii i Osób z Urazami Układu Nerwowego w Grudziądzu o nr 77 1020 5040 0000 6702 0103 5559 z dopiskiem „Gollob”. Klub zamierza też wprowadzić do sprzedaży koszulki i smycze, z których całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz Golloba. Do akcji dołączają kolejne kluby.

Z uwagi na zagrożenie życia Gollob został na kilka dni wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Coraz więcej wiadomo na temat okoliczności wypadku. Jak informuje Radio PiK, po skoku na motorze 46-latek miał uderzyć klatką piersiową w kierownicę, w wyniku czego doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego, urazu kręgosłupa  w odcinku piersiowym, obustronnego złamania żeber, obustronnego krwiaka jam opłucnowych oraz stłuczenia mięśnia sercowego.

Powiązane treści