Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 13 • L 11
13C
Pt
11C
Sob
11C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKiedy Polski Bus zadba o Bydgoszcz?
28.02.2016 | 19:54

Kiedy Polski Bus zadba o Bydgoszcz?

Pasażerowie planujący swoje podróże z Bydgoszczy mają do wyboru tylko 5 polskich miast.

Na zdjęciu: Jeden z autokarów Polskiego Busa.

Fot. Ziggi 2011/ wikipedia (wolna licencja)

Polacy lubią korzystać z ofert przewoźnika z charakterystycznym czerwonym logo, zwłaszcza, że przy odrobinie szczęścia podróż może kosztować 1 zł, zaś przy odpowiednio wczesnym zaplanowaniu, kupimy bilet po znacznie niższej cenie. Do tego dochodzą liczne promocje na niektórych liniach. Bydgoszcz wydaje się być traktowana po macoszemu. Czy w najbliższym czasie planowane jest zintensyfikowanie połączeń Bydgoszczy z miastami w Polsce i w Europie?

Może warto byłoby wykorzystać niszę po istniejących połączeniach, jakie miała ongiś Bydgoszcz i je utraciła np. było połączenie lotnicze z Wiedniem – nie ma; planowano połączenie z Budapesztem – nie ma; zapowiadano tańszy szynobus do Berlina – nie będzie. Może Polski Bus mógłby „zaradzić” na fatalny dojazd do Szczecina, na skomunikowanie z Rzeszowem tak, by włączyć Bydgoszcz w trasę Gdańsk-Rzeszów przez Toruń. Warte rozważenia byłoby połączenie Bydgoszczy z Białymstokiem (może przez Olsztyn, do którego też nie jest łatwo się dostać).

Co na to Piotr Pogonowski, Dyrektor Marketingu i Komunikacji PolskiBus.com.?:

-PolskiBus.com jest obecny w Bydgoszczy od 2011 r., a więc od początków działalności firmy w Polsce. Bydgoszcz jest bardzo ważnym miastem w siatce naszych połączeń. Pasażerowie planujący swoje podróże z Bydgoszczy mają do wyboru 5 polskich miast: Gdańsk, Leszno, Poznań, Warszawę, Wrocław oraz bardzo popularną zagraniczną lokalizację, Pragę. Ponadto, korzystając z przesiadki w Warszawie można autokarami PolskiBus.com dotrzeć m.in. do Budapesztu, Wiednia, Bratysławy czy głównym polskich miast. Z kolei dzięki przesiadce w Poznaniu, można szybko dotrzeć do Berlina. Możliwości podróżowania z Bydgoszczy są więc dosyć duże. Pracownicy PolskiBus.com na bieżąco analizują zainteresowanie trasami wchodzącymi w skład aktualnej siatki połączeń. Nieustannie poszukujemy również nowych możliwości rozwoju naszej oferty. W przyszłości nie wykluczamy uruchomienia nowych linii lub przystanków na już funkcjonujących trasach. Kierujemy się jednak zasadą, że nigdy nie informujemy o naszych planach, zwłaszcza, że otwarcie nowej linii uzależnione jest od wielu czynników zewnętrznych jak np. niezbędne pozwolenia czy logistyka. Jeśli pojawią się nowe kursy z Bydgoszczy z pewnością o tym poinformujemy.


Powiązane treści