Bydgoszcz
-2C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -1 • L -2
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
4C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKiedy rozpocznie się runda wiosenna? Znamy datę powrotu piłkarzy na boiska
polonia bydgoszcz - sparta brodnica - aleksander ryska (23)
14.12.2018 | 10:41

Kiedy rozpocznie się runda wiosenna? Znamy datę powrotu piłkarzy na boiska

Na zdjęciu: IV-ligowcy wrócą do gry w połowie marca.

Fot. Aleksander Ryska

Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej przedstawił datę rozpoczęcia rundy wiosennej. Piłkarze wrócą na ligowe boiska w połowie marca.

Pierwszą kolejkę rundy rewanżowej w IV lidze i klasach okręgowych zaplanowano na weekend 16-17 marca. Tydzień później rozpoczną się zmagania w A klasie i w trzeciej grupie B klasy. Grupy I, II i V najniższej ligi w regionie wystartują 6/7 kwietnia, zaś grupa IV dopiero 27/28 kwietnia.

W IV lidze, klasach okręgowych i A klasie piłkarze wybiegną także w świąteczną sobotę, 20 kwietnia, zaś IV-ligowców czekają też dwie kolejki środowe – 1 maja i 29 maja. Rozgrywki potrwają do 22/23 czerwca  (IV liga, klasy okręgowe i B klasa) lub 15/16 czerwca (A klasa).

Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej najbliżej awansu do III ligi jest Unia Janikowo, która ma punkt przewagi nad Orlętami Aleksandrów Kujawski oraz trzy nad Pogonią Mogilno i Spartą Brodnica. W klasach okręgowych na czele są Zawisza Bydgoszcz i Mustang Ostaszewo oraz Lider Włocławek i Piast Złotniki Kujawskie.


Powiązane treści