Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKiedy w Bydgoszczy rozpoczną się wiosenne porządki? Miasto podało termin
11.03.2022 | 11:56

Kiedy w Bydgoszczy rozpoczną się wiosenne porządki? Miasto podało termin

Na zdjęciu: W ramach wiosennych porządków ulice, chodniki i drogi dla rowerów zostaną oczyszczone z zalegającego po zimie piasku.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Po weekendzie w Bydgoszczy rozpoczynają się wiosenne porządki. Ratusz zapowiada, że w ich ramach wykonane zostanie czyszczenie jezdni, chodników i tras rowerowych, a także sprzątanie miejskich terenów.

Jak przekazuje Urząd Miasta Bydgoszczy, pozimowe sprzątanie chodników i dróg dla rowerów wystartuje w poniedziałek, 14 marca. Prace pochłoną ponad 360 tysięcy złotych. Tydzień później (21 marca) rozpocznie się wiosenne czyszczenie jezdnim które będzie kosztować ponad 300 tysięcy złotych.

Prace polegać będą na m. in. usuwaniu piasku, śmieci i innych nieczystości oraz chwastów i przerostów traw z całej powierzchni oczyszczanych chodników, schodów i przejść oraz z przylegających do nich części jezdni, a także z zanieczyszczonych ulic – wyjaśnia ratusz. Sprzątanie Bydgoszczy przeprowadzi miejska spółka ProNatura. Urzędnicy zapewniają, że całe miasto powinno zostać uprzątnięte po zimie do 27 kwietnia.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Budowa nowych mostów Kazimierza Wielkiego. Na jakim etapie są prace? [ZDJĘCIA]


Ratusz zapewnia, że o miejskie place zabaw, boiska, siłownie i wybiegi dla psów dba przez cały rok, ale od marca zwiększa częstotliwość kontroli tych obiektów. – Do końca października każdego tygodnia opróżniane będą kosze na śmieci i sprzątany będzie teren, m.in. z pozostawionych tam odpadów (butelki, niedopałki papierosów, psie odchody) – przekazują urzędnicy.

Według urzędników, w każdej miejskiej piaskownicy piasek jest wymieniany dwa razy do roku – w tym pierwszy raz przed rozpoczęciem sezonu letniego. – Poza tym przez cały rok regularnie przeprowadzane są kontrole bieżące. Urządzenia zabawowe są czyszczone, malowane i konserwowane. Zużyte i zepsute łańcuchy huśtawek i połączenia śrubowe są naprawiane lub wymieniane. Według potrzeby wymieniane są także panele ogrodzeń – informuje magistrat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments